Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Piątnica płaci najlepiej... w Polsce i Europie!

Od blisko już 20 lat OSM Piątnica płaci za mleko najwięcej w kraju. Okazuje się jednak, że może być jeszcze lepiej. Piątnicka mleczarnia już drugi rok z rządu płaci najwięcej w Europie – pochwalił się Zbigniew Kalinowski, prezes OSM Piątnica w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”. Obecnie jest to 0,35 euro przy średniej unijnej ok. 0,28 euro. Okazuje się, że na dynamicznym rozwoju mleczarni zyskują nie tylko jej właściciel – rolnicy, ale i pracownicy, którzy zarabiają zdecydowanie powyżej średniej krajowej.

Choć średnia cena skupu mleka w Polsce oscyluje w granicach 1 zł w Piątnicy płacą znacznie więcej. Od 17 lat spółdzielnia  płaci rolnikom najwięcej w kraju za litr mleka. 
- Nie tylko w kraju, bo już drugi rok płacimy najwięcej w Europie – powyżej 1,54 zł za litr – mówił „Rz” prezes Kalinowski. - Obecnie jest to 0,35 euro przy średniej w UE ok. 0,28 euro. 
OSM Piątnica ma około 2,2 tys. rolników spółdzielców w okolicach Łomży i Ostrołęki. Średnio każde z nich produkuje ok. 150 tys. litrów mleka rocznie. Mleka jest coraz więcej, ale i popyt na produkty z marką „OSM Piątnica” jest też coraz większy. 
- W ciągu dwunastu lat przychody zwiększyliśmy ponad sześciokrotnie, ze 150 do 911 mln zł – mówił „Rz” prezes Kalinowski.
Okazuje się, że na dynamicznym rozwoju mleczarni zyskują nie tylko jej właściciel – spółdzielcy, ale i pracownicy. 
- Nasi pracownicy też bardzo dobrze zarabiają – mówi w wywiadzie dla „Rz” prezes Kalinowski. - Średnia płaca w 2016 roku to nieco ponad 6 tys. zł brutto, przy bardzo spłaszczonej strukturze wynagrodzeń. Od dwóch lat płace waloryzujemy kwotowo, dzięki czemu pracownicy mniej zarabiający uzyskują procentowo znacznie większe podwyżki. 

zobacz: Rzeczpospolita: Rozmowa ze Zbigniewem Kalinowskim, prezesem OSM Piątnica


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę