Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Czas na wakacje

10 987 uczennic i uczniów szkół w Łomży oraz 1125 nauczycieli czeka na wakacje. Dla części z nich to też rozstanie się ze szkołą. 2251 absolwentek i absolwentów odbierze świadectwa ukończenia swojej szkoły, a już wcześniej wypowiedzenia umów o pracę dostało 18 nauczycieli. Jest też grupa nauczycieli, którym nie zostanie przedłużona umowa o pracę i przechodzi na emeryturę. Ilu ich jest? - ratusz twierdzi, że w tej chwili nie wie. - Życzę uczniom bezpiecznego i udanego wypoczynku, a nauczycielom więcej spokoju, za to mniej reform, i podwyżek zarobków, bo znowu spadają w tabeli płac - mówi prezes ZNP Aleutyna Kołos.

W tym roku szkoły kończy 527 absolwentów łomżyńskich podstawówek, 504 w gimnazjach, 545 w I , II i III LO oraz 675 w pozostałych szkołach ponadgimnazjalnych – informuje Grzegorz Daniluk z Urzędu Miejskiego.
Ilu nauczycieli pożegna się ze szkołą? Nie wiadomo! 
- Wypowiedzenie z art. 20 Karty Nauczyciela dostało 18 nauczycieli – przekazuje miejski urzędnik. - W tej chwili nie dysponujemy danymi z iloma nauczycielami nie zostanie przedłużona umowa. Można jedynie powiedzieć, że w większości są to nauczyciele, którzy pracowali na umowę zastępstwo. Pod koniec sierpnia każda szkoła prześle wnioski z prośbą o pieniądze na wypłatę odpraw dla nauczycieli, wówczas będzie wiadomo ilu przejdzie na emeryturę.

Pewne jest to, że po zakończeniu roku szkolnego zaczną się wakacje. Podinspektor Urzędu Miejskiego w Łomży, na podstawie danych od organizatorów wypoczynku letniego, podaje, że około 2 400 dzieci i młodzieży wyjedzie w góry, nad Bałtyk i na Mazury na biwaki, kolonie oraz obozy, trwające zwykle od tygodnia do dwóch. Szkoły i placówki oświatowe w mieście udostępnią boiska, place zabaw oraz pracownie informatyczne i multimedialne. Czynne mają być „orliki”, a od soboty, 25. czerwca, basen odkryty na d. strzelnicy przy ul. Konstytucji. Port Łomża zaprasza do rekreacji w siłowni na dworze i skorzystania z wypożyczalni kajaków. Działać będą również: Miejska Biblioteka Publiczna z filiami, czytelnią i salą komputerową, Galeria Sztuki Współczesnej, Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie i Muzeum Przyrody w Drozdowie. Chętni na pływanie będą mieli do wyboru plażę miejską z ratownikami od godz. 11. do 19. oraz dwa baseny. Pływalnia przy Niemcewicza będzie czynna od 1. do 15 lipca (przerwa techniczna od 16. lipca do 28 sierpnia), zaś nowa pływalnia przy Wyszyńskiego będzie nieczynna od 27. czerwca do 15. lipca. Zainteresowani 3-tygodniowym turnusem z atrakcjami na basenie informacje dostaną w MOSiR. W Miejskim Domu Kultury DŚT będą w lipcu i sierpniu zajęcia, m.in., wokalne, teatralne i plastyczne. Poprowadzą je doświadczeni i lubiani instruktorzy MDK, jak Magda Sinoff i Bernard Karwowski.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę