Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@

Bez ciepłej wody

Na przełomie maja i czerwca przez trzy tygodnie ciepłej wody nie mieli mieszkańcy ponad 20 bloków i „obiektów” na starym mieście. Od 6 do 10 dni na przełomie czerwca i lipca ciepłej wody mają nie mieć mieszkańcy 9. bloków przy ul. Śniadeckiego, a w drugiej połowie lipca także przez około 10 dni mieszkańcy 8 obiektów przy Polowej i Legionów. W sierpniu MPEC wyłączy ciepło dla całego miasta, ale na krótko.

Zestawienie planowanych wyłączeń ciepłej wody w Łomży. (źródło MPEC Łomża)
Zestawienie planowanych wyłączeń ciepłej wody w Łomży. (źródło MPEC Łomża)

Lato to okres, w którym ciepłownicy mogą przeprowadzać modernizacje i remonty. Te wykonywana na sieciach powodują odłączenie od zasilania w ciepło poszczególnych odbiorców, a czasami całych dzielnic. Tak było w maju, gdy przerwa w dostawie tzw. czynnika grzewczego objęła w sumie 26 obiektów w rejonie ulic: Długiej, Senatorskiej, Dwornej, Stary Rynek, Rządowej, Pocztarskiej, Kaznodziejskiej, Krzywe Koło. Spowodowane było to przebudową sieci rozdzielczej i budową przyłączy w tym rejonie. Ciepłownicy początkowo szacowali, że mieszkańcy ciepła pozbawieni będą przez miesiąc, ale prace udało się skończyć szybciej i ciepła woda do mieszkań powróciła dwa tygodnie wcześniej. 
MPEC zapowiedział już kolejne prace na sieciach w różnych częściach miasta, które spowodują wyłączenia dostaw ciepłej wody dla części mieszkańców. I tak w drugiej połowie czerwca planowane jest odłączenie na ok. 6 dni bloków przy ul. Śniadeckiego 22 i 24. na przełomie czerwca i lipca na ok. 10 dni odłączone będą bloki przy ul. Śniadeckiego 14, 16, 26, 28 i 30, a w lipcu, także na ok. 10 dni bloki przy ul. Polowa 20, 47, 53A, 55, 55A oraz Al. Legionów 10, 12, 14.
Z większych wakacyjnych wyłączeń jest jeszcze sierpniowe odcięcie, ale tylko na około dwa dni, blisko  80 domów z osiedli Armii Krajowej i Wiosenna oraz planowane w sierpniu wyłączenie ciepła dla całego miasta w związku z pracami bezpośrednio w ciepłowni miejskiej.
- Przewidywany okres wyłączenia to ok. 2 dni. O dokładnej dacie i godzinach przerwy odbiorcy będą powiadamiani bezpośrednio przed ich wystąpieniem z odpowiednim wyprzedzeniem – zapowiada zarząd MPEC.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę