Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Mleko za złotówkę

W maju średnia cena skupu mleka w Polsce wyniosła 100,19 zł za hektolitr (100 litrów). To o ponad 2 złote mniej niż w kwietniu. Cena skupu mleka spadła także w regionie, ale u nas w dalszym ciągu za mleko płacą najwięcej w kraju.

Z danych GUS wynika, że średnia cena skup mleka w Polsce w ciągu miesiąca spadła o 2,1%. W województwie podlaskim spadek jest tylko nieco niższy. O ile w kwietniu za dostarczane mleko mleczarnie w regionie płaciły średnio 112,62 zł/hl, to w maju jest to już 110,99 zł/hl. Tradycyjnie już rolnicy z województwa podlaskiego otrzymują najwyższą w kraju cenę za mleko. Jak podaje GUS w maju poniżej złotówki spadła ona już w 10 województwach. Najniższa – tylko 89,50 zł/hl płacono rolnikom z woj. pomorskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę