środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Złodzieje w ogródkach działkowych

Trzy kradzieże z terenów ogródków działkowych w Łomży zgłoszono w weekend policji. Z jednej z działek zniknęły krzewy i drzewka ogrodowe, z innej złodziej zabrał trampolinę ogrodową, a na kolejne z altanki skradł butlę gazową. Łączna wartość zabranych przez złodziej łupów wynosi ok. 1,.5 tys. zł. Policjanci apelują do właścicieli ogródków rekreacyjnych, altanek działkowych, a także domów w budowie o „sąsiedzką czujność” i należyte zabezpieczanie swojego mienia.

Słoneczna pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu na działkach i ogródkach działkowych. Niestety fakt ten wykorzystują także przestępcy, którzy bez skrupułów kradną pozostawione tam wartościowe mienie. 
Mundurowi apelują o zabezpieczanie mienia przed kradzieżą i „sąsiedzką czujność”

  • Nie pozostawiajmy na terenie pomieszczeń działkowych cennych rzeczy, zwłaszcza, gdy pomieszczenia nie są solidnie zabezpieczone przed włamaniem.
  • Nie pozostawiajmy torebek i reklamówek na ławce „na tzw. widoku”, gdy jesteśmy w pobliżu i wykonujemy prace ogrodowe – to co jest widoczne dla nas, widoczne jest i dla złodzieja przechodzącego w pobliżu.
  • Zabezpieczmy dokładnie wejście na teren ogródka, a także wejścia do pomieszczeń, okna itp. – aby podczas naszej nieobecności, zabezpieczenia te nie były łatwe do pokonania.
  • Jeżeli zauważymy podejrzanie kręcące się w pobliżu obce osoby, nie przechodźmy obok nich obojętnie. Zainteresujmy się co tam robią -  może właśnie sprawdzają teren. W razie podejrzeń powiadamiajmy o swoich obserwacjach Policję (997). Warto korzystać w takim przypadku z pomocy sąsiedzkiej. Poprośmy o to, aby sąsiad zwrócił uwagę na naszą własność.
  • Oznakujmy przedmioty pozostawione na działce - spiszmy ich numery fabryczne lub seryjne. Zebrane dane przechowujmy w domu. W razie ich kradzieży łatwiej je będzie zidentyfikować. Znakowanie mienia i rowerów można wykonać w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży, w budynku przy ul. Partyzantów 48b. Informacje pod nr telefonu: 86 474 1280


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0