Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Złodzieje w ogródkach działkowych

Trzy kradzieże z terenów ogródków działkowych w Łomży zgłoszono w weekend policji. Z jednej z działek zniknęły krzewy i drzewka ogrodowe, z innej złodziej zabrał trampolinę ogrodową, a na kolejne z altanki skradł butlę gazową. Łączna wartość zabranych przez złodziej łupów wynosi ok. 1,.5 tys. zł. Policjanci apelują do właścicieli ogródków rekreacyjnych, altanek działkowych, a także domów w budowie o „sąsiedzką czujność” i należyte zabezpieczanie swojego mienia.

Słoneczna pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu na działkach i ogródkach działkowych. Niestety fakt ten wykorzystują także przestępcy, którzy bez skrupułów kradną pozostawione tam wartościowe mienie. 
Mundurowi apelują o zabezpieczanie mienia przed kradzieżą i „sąsiedzką czujność”

  • Nie pozostawiajmy na terenie pomieszczeń działkowych cennych rzeczy, zwłaszcza, gdy pomieszczenia nie są solidnie zabezpieczone przed włamaniem.
  • Nie pozostawiajmy torebek i reklamówek na ławce „na tzw. widoku”, gdy jesteśmy w pobliżu i wykonujemy prace ogrodowe – to co jest widoczne dla nas, widoczne jest i dla złodzieja przechodzącego w pobliżu.
  • Zabezpieczmy dokładnie wejście na teren ogródka, a także wejścia do pomieszczeń, okna itp. – aby podczas naszej nieobecności, zabezpieczenia te nie były łatwe do pokonania.
  • Jeżeli zauważymy podejrzanie kręcące się w pobliżu obce osoby, nie przechodźmy obok nich obojętnie. Zainteresujmy się co tam robią -  może właśnie sprawdzają teren. W razie podejrzeń powiadamiajmy o swoich obserwacjach Policję (997). Warto korzystać w takim przypadku z pomocy sąsiedzkiej. Poprośmy o to, aby sąsiad zwrócił uwagę na naszą własność.
  • Oznakujmy przedmioty pozostawione na działce - spiszmy ich numery fabryczne lub seryjne. Zebrane dane przechowujmy w domu. W razie ich kradzieży łatwiej je będzie zidentyfikować. Znakowanie mienia i rowerów można wykonać w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży, w budynku przy ul. Partyzantów 48b. Informacje pod nr telefonu: 86 474 1280


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę