Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Znowu przejdą nawałnice

Wiesław Winnicki, dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega przed ponownymi silnymi burzami z gradem, które dziś mogą nawiedzić region. Nadał im drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia – czyli taki sam jaki nadano burzom z piątku.

Ostrzeżenie dotyczy obszaru całego województwa podlaskiego i jest ważne  od godz. 6:00 do  23:00. W tym czasie prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru od 75 km/h do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Lokalnie może też spaść grad.

Dodajmy, że na dziś synoptycy zapowiadają temperaturę maksymalną w regionie od 23°C na północy do 28°C na południu województwa. Generalnie wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni, ale w czasie burz możliwe bardzo silne porywy lokalnie do 100 km/h. 
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo przelotne opady deszczu i lokalnie burze. Nad ranem miejscami możliwe silne zamglenia. Temperatura minimalna od 12°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnicdh. Początkowo podczas burz możliwe porywy do 75 km/h.

We wtorek w dzień zachmurzenie rano małe, później wzrastające do umiarkowanego, okresami dużego i miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 24°C do 27°C. Wiatr słaby, zmienny.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę