Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Wędkarska Brać zebrała butelki i papierki na brzegach Narwi

- Z roku na rok śmieci na plaży miejskiej i na obu brzegach w pobliżu mostu im. majora Hubala jest coraz mniej – ocenia z zadowoleniem Marcin Trojanowski z nieformalnej grupy Wędkarska Brać, która w sobotnie przedpołudnie zmobilizowała ok. 50 osób do poświęcenia półtorej godziny czasu na pracę społeczną. - Takie sprzątanie przed sezonem plażowania stało się swoistą tradycją: śmieci zbieramy po raz ósmy. Prosiliśmy sympatyków czystej Narwi i jej otoczenia o przyjście z dziećmi, ponieważ to od nich zaczyna się edukacja ekologiczna. Nasz apel odniósł skutek: zbierało 26 dzieci.

Dorośli z pociechami zebrali ok. 30 – 40 worków, wypełnionych głównie papierami, opakowaniami szkłem po piwie i wódce. - Rozpoczynając akcję sprzątania nad Narwią osiem lat temu chcieliśmy pokazać problem, że tak jak śmieci nie biorą się znikąd, tak same się nie pozbierają – tłumaczy ideę  społecznik. Inicjatywa dobrze wpisuje się w coraz popularniejszą świadomość, że patriotyzm liczy się na co dzień, nie tylko od święta z biało-czerwonymi flagami. Patriota nie tyle szafuje frazesami o miłości do ziemi ojczystej, tylko o nią dba: zabiera swoje śmieci i butelki, żeby nie wznieciły w słońcu pożaru. W odruchu sprzątania po sobie nad rzeką jest też troska o samopoczucie Polaków z Łomży i przyjezdnych, i gości zagranicznych, którzy chcą nacieszyć się spokojem i odpoczynkiem nad czystą rzeką na zielonej trawie, a nie w rynsztoku ze szkłami na dnie z walającymi się brudami.
Lokalni społecznicy zbierali butelki i śmieci po obu stronach mostu Hubala: od plaży miejskiej do bulwaru przy Porcie Łomża i w przeciwnym kierunku oraz na drugim brzegu. Zestaw meblowy na trzy legowiska pod mostem czeka na przyjazd ciężarówki. Smucili się, że wzdłuż brzegu ukochanej rzeki łomżyniaków wędkarze zostawiają pety, pudełka i torebki po przynętach, szmaty. Zadowoleni z ruchu na świeżym powietrzu bawili się przy grillu, rzucając do celu piłeczkami i strzelając z łuku.

Mirosław R. Derewońko

210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę