czwartek, 14 grudnia 2017 napisz DONOS@

Zlikwidowali plantację narkotyków

Zabezpieczone blisko 1,6 kg suszu marihuany, ponad 120 krzaków konopi oraz 7,5 kg krajanki tytoniowej, a także sprzęt służący do uprawy. To efekt wspólnej akcji policjantów z Łomży i KWP w Radomiu. Zatrzymano też 41-letniego właściciela posesji, na której znajdowała się nielegalna plantacja, który decyzją sądu trafił już do aresztu.

jak podała policja w środę na teren posesji w jednej z gmin powiatu łomżyńskiego, wkroczyli policjanci z Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Z wiedzy, posiadanej przez funkcjonariuszy z Radomia wynikało, że mogą się tam znajdować narkotyki. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do 41-letniego mężczyzny, mundurowi odnaleźli blisko 1,6 kg suszu roślinnego i 7,5 kg krajanki tytoniowej.
Dodatkowo, w znajdującej się na posesji stodole, w wysokiej ścianie zbudowanej z bel siana, funkcjonariusze odkryli tunel prowadzący do pomieszczeń z nielegalną plantacją konopi. Znajdowało się tam ponad 120 sztuk tych roślin w różnej fazie wzrostu.

Policjanci zlikwidowali plantację narkotyków

źródło: KMP Łomża/KWP Radom


Podejrzany o posiadanie środków odurzających oraz uprawę konopi właściciel posesji został zatrzymany. Dziś mężczyzna został doprowadzony do sądu, który na wniosek Prokuratury Rejonowej w Łomży, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Foto: fot. KMP Łomża
Foto: fot. KMP Łomża
Foto: fot. KMP Łomża
Foto: fot. KMP Łomża

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0