Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Pielgrzymują do miejsca chrztu Polski

16 rowerzystów wyruszyło z Łomży do Gniezna. To pielgrzymi z parafii Krzyża Świętego, którzy od ośmiu lat udając się na rowerach do różnych, ważnych miejsc w historii Polski – w kraju ale i poza granicami - w ten sposób rozpoczynają parafialny sezon pielgrzymkowy. Dziś do pokonania mają ponad sto kilometrów, a w sumie, w ciągu czterech dni pielgrzymki, przejadą około 360 km.

W tym roku w związku uroczyście świętowaną w Polsce i polskim Kościele 1050. rocznicą chrztu Polski celem rowerowej pielgrzymki jest pierwsza, historyczna stolica Polski oraz prawdopodobne miejsce, w którym Mieszko I w 966 roku przyjął chrzest, zapoczątkowując proces chrystianizacji Polaków. Do Gniezna pielgrzymi z Łomży dotrą w poniedziałek.


210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę