Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

IMGW ostrzega przed silnymi burzami z gradem, a nawet trąbami powietrznymi

Drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia nadano burzom jakie dziś mogą wystąpić na terenie województwa podlaskiego. W ciągu dnia ma być upalnie - od 27°C na północy do 32°C na południu województwa, a po południu spodziewane są zaś bardzo sile burze. Karolina Kierklo dyżurny synoptyk białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega, że lokalnie może padać grad o wielkości 3 cm. Mogą wystąpić też trąby powietrzne.

Wydane ostrzeżenie dotyczy obszaru całego województwa podlaskiego i jest ważne od godz. 11. do godz. 20. W tym czasie prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywami wiatru od 80 km/h do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h. Możliwy grad do 3 cm. Lokalnie mogą wystąpić trąby powietrzne.
Dyżurny synoptyk Karolina Kierklo prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zjawiska określiła na 85%


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę