Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Wymieniona Rada Nadzorcza ŁSM

Wybór członków Rady Nadzorczej był najważniejszym punktem dwudniowego Walnego Zgromadzenia Członków Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W tym roku w Walnym wzięło udział rekordowo wielu członków spółdzielni – ponad 630 osób. Blisko trzy razy więcej niż na poprzednich wyborach w 2013 roku. Efekt? - W nowej Radzie Nadzorczej ŁSM nalazła się tylko jedna osoba ze starej Rady.

Oto nieoficjalne wyniki wyborów Rady Nadzorczej ŁSM w kadencja 2016-2019

Os. Centrum
1. Bączek Elżbieta – 186 głosów
2. Zapert Krystyna - 161
3. Petkowski Wojciech - 159

Os. Jantar
1. Godlewski Edward - 206
2. Dębek Marcin - 160
3. Grodzicka Teresa - 154
4. Marchwicka Teresa - 138

Os. Górka Zawadzka
1. Pietruszewska Małgorzata - 221
2. Malinowska Katarzyna - 146
3. Żelazna Barbara - 133

Os. Konstytucji 3-Maja
1. Grajewski Mieczysław - 184
2. Mertens Mariusz - 182
3. Romanowski Dariusz - 166
4. Gulanowski Mariusz - 154
5. Pokropowicz Andrzej - 143

W zebraniach uczestniczyły 634 osoby. Wydano 615 kart do głosowania. Oddano 594 głosów ważnych. Dodajmy, że według sprawozdania ŁSM za 2015 rok na koniec tego roku Spółdzielnia liczyła 8 tysięcy 802 członków.

Zarząd ŁSM: Rada nie wymieniona lecz wybrana
Informacja o wynikach wyborów Rady Nadzorczej w ŁSM („Wymieniona Rada Nadzorcza ŁSM”) zawiera sugestię, jakoby liczny udział członków spółdzielni w wyborach przyniósł w efekcie całkowitą wymianę składu Rady. W rzeczywistości liczba głosujących nie miała na to decydującego wpływu. Zgodnie z ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych członkiem rady nadzorczej można być tylko przez dwie następujące po sobie kadencje. Jedenastu na piętnastu członków ustępującej Rady nie mogło z tego powodu zgłosić swoich kandydatur i nie startowało w wyborach. To jest główny powód „sensacyjnej wymiany”. Rada nie została wymieniona lecz wybrana.
Zarząd ŁSM dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w obu częściach Walnego Zgromadzenia Członków ŁSM, zwłaszcza tym którzy uczestniczyli w dyskusji i uchwalaniu ważnych dla funkcjonowania spółdzielni dokumentów, m.in. „Kierunków działalności ŁSM na lata 2016/17”, bez których Zarząd nie mógłby realizować statutowych obowiązków.
W pierwszej części wydano 306 mandatów - po wyborach na sali obrad pozostało tylko 71 członków. W drugiej części wydano 334 mandaty, ale około 150 ich posiadaczy w ogóle nie weszło na salę obrad, a po wyborach zostało na niej 38 głosujących - napisał w przesłanym nam oświadczeniu zarząd ŁSM

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę