Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Miało być i było ułatwieniem dla mieszkańców. Już nie będzie

Prezydent Mariusz Chrzanowski zlikwidował „wydłużone” godziny pracy ratusza. Od 1 lipca 2016 roku miejscy urzędnicy będą w pracy od 7.30 do 15.30. Tym samym Chrzanowski cofa wprowadzoną przez poprzedniego prezydenta Mieczysława Czerniawskiego reformę ratusza, która sprawiała, że część wydziałów ratusza w poniedziałki i środy pracowała dłużej - od godz. 7:00 do godz. 16:30.

Potrzeba wydłużenia pracy ratusza przez lata sygnalizowana była przez mieszkańców, którzy po godzinach swojej pracy nie mieli już czasu aby móc załatwić jakąkolwiek sprawę urzędową. Potwierdzał to także „Bilans otwarcia” jaki na początku 2011 roku na zlecenie ówczesnego prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego, opracował zespół Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz w Warszawie. W dokumencie wiele uwag dotyczy organizacji pracy Urzędu Miejskiego, a jeden z wniosków dotyczył stałego przedłużenia „godzin pracy Urzędu np. w poniedziałki i środy, gdzie interesanci byliby przyjmowani do godziny 17 czy nawet 18.”  
Ostatecznie prezydent Czerniawski zdecydował się na wydłużenie o półtorej godziny pracy ratusza w poniedziałki i środy zamiast od 7.30 do 15.30 w te dni było to od 7.00 – 16.30. Wydłużenie dotyczyło oddział podatków, Centrum Obsługi Mieszkańców, Biura Obsługi, Centrum Obsługi Przedsiębiorców, Urzędu Stanu Cywilnego i Kasy Urzędu, która normalnie pracowała do 15.15, a po wydłużeniu do godz. 16.15.

Ratusz znowu będzie pracował krócej
Prezydent Chrzanowski tę reformę właśnie cofnął. Jak podał Łukasz Czech z ratusza, od lipca Urząd Miejski w Łomży będzie funkcjonował we wszystkie dni w jednakowych godzinach: od 7:30 do 15:30. Stosowne zarządzenie w sprawie Regulaminu Pracy Urzędu Miejskiego w Łomży Prezydent podpisał 13 czerwca 2016 r.
Jak przekazuje miejski urzędnik, powodów do skrócenia dnia pracy miejskich urzędników jest wiele. Jako pierwszy wymienia małą ilością interesantów w dodatkowych godzinach, ale zaraz za tym cały szereg urzędowych problemów: mniejsza obsada, problemy z nadgodzinami i organizacją pracy w tym czasie, koniecznością właściwego wypełniania zapisów kodeksu pracy, a na końcu nawet względami bezpieczeństwa(?). 
Kilka godzin po przekazaniu tej informacji ratusz dosłał „uzupełnienie”. 
- W okresach, gdy zauważalna była zwiększona ilość osób korzystających z Urzędu po godz. 15:30 (np. przed świętami Wielkanocnymi i Bożego Narodzenia), prezydent zamierza wydawać stosowne zarządzenia czasowo wydłużające pracę w łomżyńskim ratuszu – przekazuje Czech.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę