Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Nasze kulinarne dziedzictwo: kotlet ze szczupakiem od „Sytej Panny”

Główne zdjęcie
Beata Prejs-Siergiejewicz, z łomżyńskiej Sytej Panny odbiera nagrodę za kotlet ze szczupakiem z rąk Stefana Krajewskiego, członka zarządu województwa. (fot. wrotapodlasia.pl)

Ponad stu regionalnych producentów z ponad 140 przepysznymi produktami walczyło w XVI edycji konkursu „Nasze regionalne dziedzictwo – Smaki Regionów”. Na finał do białostockich Spodków zjechali ze wszystkich zakątków Województwa Podlaskiego, z nadzieją, że to właśnie ich specjał zyska przychylność jury, a w przyszłości także i rozpoznawalność i zainteresowanie konsumentów z całej Polski. Wśród najlepszych ponownie znaleźli się właściciele „Sytej Panny” z Łomży, którzy podniebienna członków jury zachwycili kotletem ze szczupakiem.

Podlaski konkurs jest pierwszym etapem konkursu, gdzie wyłonieni zostaną kandydaci do tytuły „PERŁA 2016”.  Produkty konkursowe oceniała komisja na której czele stali Izabela Byszewska i Jan Zwoliński z Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz przedstawiciele z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Muzeum Podlaskiego oraz Ośrodka Doradztwa Regionalnego w Szepietowie.
W kategorii produkty i przetwory z ryb pierwszą nagrodę odebrała Beata Prejs-Siergiejewicz, z łomżyńskiej Sytej Panny za kotlet ze szczupakiem.
- Kulinarne dziedzictwo jest jednym z walorów województwa podlaskiego, które słynie z niepowtarzalnych smaków, przyciągających do naszego regionu turystów z całego kraju i zagranicy. To niewątpliwie atut, który chcemy pielęgnować – mówił  Stefan Krajewski, członek zarządu województwa wręczając zwycięzcom konkursu nagrody i wyróżnienia. 

na podstawie: wrotapodlasia.pl


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę