sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

Mokra środa

Około 11 i pół litra wody na metr kwadratowy powierzchni – tyle wyniosły nocne i poranne opady deszczu w okolicach Łomży. Trzy razy więcej deszczu spadło na południu województwa. Jak podaje Barbara Jakubowska, dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB do godziny 6. rano w Masiewie zanotowano aż 33,1 mm deszczu, a w Białowieży 27,4 mm.

Synoptyk zapowiada, że w ciągu dnia strefa opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym, będzie przesuwać się na północ województwa, od południa regionu stopniowo zanikając. Prognozowana wysokość opadów przeważnie do 15 mm.
Mimo to będzie ciepło. W ciągu dnia temperatura maksymalna w województwie ma wynosić od 20°C do 22°C. 
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Nad ranem miejscami silne zamglenie, lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny.
W czwartek nad regionem prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, a lokalnie możliwe także burze. Temperatura maksymalna od 22°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, podczas burz porywisty.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0