Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Lekkoatletyczne sukcesy w Łomży

Główne zdjęcie
Rafał Pogorzelski

Trenerzy lekkoatletów z Łomży chwalą się sukcesami swoich podopiecznych na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Juniorów i Juniorów Młodszych. Zawody rozegrano na stadionie w Łomży, a podczas nich świetny rekord życiowy ustanowili Rafał Pogorzelski, zawodnik „Prefbet Śniadowo” Łomża - podopieczny Andrzej Korytkowski oraz Dominik Mieczkowski, wychowanek Jana Kotowskiego. Pierwszy z nich rewelacyjnie pobiegł na 2000 metrów z przeszkodami osiągając czas 5:58,60, drugi fantastyczny wynik osiągnął skacząc w dal 6,84 m.

Justyna Korytkowska
Justyna Korytkowska
Weronika Kulawczyk
Weronika Kulawczyk

- Nasz zawodnik w biegu na 2000 metrów z przeszkodami zajął drugą lokatę przegrywając tylko z zawodnikiem o 5 lat starszym Maciejem Bielawcem (Podlasie Białystok), który bardzo dużo pomógł Rafałowi dyktując odpowiednie tempo biegu – mówi Andrzej Korytkowski ciesząc się wynikiem 5:58,60 Rafała Pogorzelskiego na 2000 metrów z przeszkodami. - To nowy rekord województwa podlaskiego juniorów młodszych (poprzedni 5:59,52 z 1995 roku Tomasz Dąbrowski-Podlasie), pierwsza klasa sportowa, jak również najlepszy w tym roku wynik w Polsce przede wszystkim drugi wynik juniora młodszego na obecną chwilę w Europie!  
Rafał Pogorzelski jest uczniem pierwszej klasy Liceum Sportowego w Łomży (APLO Łomża), trafił tu z PG Kobylin Borzymy, gdzie trenował pod okiem Jana Maleszewskiego.                                                                                          
Jan Kotowski, z LKS „Narew Kurpiewski” Łomża chwali Dominika Mieczkowskiego, który podczas tych samych zawodów w skoku w dal osiągnął 6,84 m. 
- To aktualnie trzeci wynik w Polsce w kategorii juniorów młodszych – podkreśla trener Kotowski. - Wszystkie próby oscylowały w granicach siedmiu metrów, tylko drobne błędy przy lądowaniu nie pozwoliły Dominikowi jako pierwszemu zawodnikowi skoczyć ponad siedem metrów na nowym stadionie w Łomży. 
Dominik to ubiegłoroczny Mistrz Polski Młodzików w skoku w dal - 6.63 m. Aktualnie jest uczniem III klasy Publicznego Gimnazjum Nr 8 w Łomży. 
Trener Kotowski zwraca uwagę także na wartościowy rezultat w skoku w dal - 6,51 m Pawła Zawistowskiego - aktualnie dziesiąty wynik naszego kraju, natomiast trener Korytkowski wskazuje dobre występy uczniów Liceum Sportowego. Przemysław Łyskawy (PREFBET tr. Mierzejewski Marek) po raz kolejny w tym roku poprawił rekord życiowy i w trójskoku osiągnął najlepszy wynik w Polsce w tym sezonie wśród juniorów młodszych i zwyciężył z wynikiem 14.23 m. Również zwycięstwa odnieśli: Weronika Kulawczyk (PREFBET) w biegu na 400 metrów przez płotki (67,70) oraz Damian Budziszewski (UKS Liceum Sportowe) w rzucie oszczepem juniorów młodszych (56,28m). Na drugim stopniu podium stanęła też Zofia Tercjak (PREFBET) w biegu na 1500 m - czas 4:52,95. 

Wszyscy zawodnicy mają zapewniony udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która na początku sierpnia odbędzie się we Wrocławiu. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę