sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Festyn dla małych i dużych

Kilka tysięcy łomżan bawiło się w niedziele popołudnie na Festynie Rodzinnym parafii pw. Krzyża Świętego. Festyn zorganizowany był po raz 15. z okazji Dnia Dziecka i rocznicy powstania parafii, która w tym roku świętowała 19 urodziny. Zabawę prowadzili proboszcz i komendant z popularnego filmowego cyklu "U Pana Boga...", czyli Krzysztof Dzierma i Andrzej Beja-Zaborski, ale w tym roku gwiazdą imprezy był Iwan Komarenko, który zbiera fundusze na przyjazd dzieci z Republiki Południowej Afryki na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Pierwszy festyn w parafii Krzyża Świętego zorganizowano w 2000 roku. Jak mówi proboszcz ks. Andrzej Godlewski, który w tej wspólnocie jest od samego jej początku, pierwszy festyn był skromny i mały. Teraz to już wielka zabawa – jedna z największych w mieście, ale tak jak i w pierwszym festynie najważniejsze są dzieci. Na placu przed świątynią rozstawiono scenę, stragany, ale przede wszystkim  urządzenia do zabaw dla dzieci – małych, trochę większych i największych. Była też tradycyjna już loteria parafialna z każdym losem wygranym, konkursy, pokazy i prezentacje artystyczne przedszkoli, szkół, klubów i zespołów. Były też pokazy z udziałem celników, strażaków i Grupy Ratowniczej „Nadzieja” działającej przy parafii Krzyża Świętego pod kierownictwem księdza Radosława Kubła.
Od kilku już lat, w dniu parafialnego festynu odbywają się kolejne edycje akcji „Oddaj krew… z Chrystusem”. Parafialną zabawę jak zwykle rozpoczęła Msza św. w intencji parafian, którą celebrował biskup Tadeusz Bronakowski.
Parafialny Fesryn Rodzinny od lat cieszy się wielką popularnością nie tylko wśród parafian. Na imprezę ściagnają rodziny z całej Łomży, a nawet z okolicznych miejsowości.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0