Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Korty opanowały młodziczki

Trzynaście młodych tenisistek rozpoczęło rozgrywki w drugim Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodziczek „Piątuś” Cup 2016. Mecze rozgrywane są na ziemnych kortach przy III LO w Łomży, a wśród zawodniczek są trzy podopieczne działającego przy szkole klubu tenisowego UKS Return Łomża. Nie są faworytkami, ale ich opiekunowie liczą, że uda im się dobrze pokazać. - Nasze zawodniczki traktują rozgrywki raczej szkoleniowo, żeby pograć z lepszymi tenisistkami, ale Ola (Aleksandra Czerwińska – dop. red.) jest rozstawiona tu z numerem 7 więc teoretycznie jest w połowie stawki i może zagrać o więcej - mówi Ewa Waldzińska, dyrektor turnieju.

Do Łomży na trzydniowy turniej „Piątuś” Cup 2016 przyjechały tenisistki w wieku od 12 do 14 lat  m.in. z Warszawy, Gdańska czy Łodzi. Ze zgłoszonych najwyżej w rankingach Polskiego Związku Tenisa rozstawione są Martyna Szynkowska z  UKS RP Sport Olsztyn na 10. pozycji oraz Julia Daszkiewicz z TKS Arka Gdynia – 13. Najlepsza z łomżanek Aleksandra Czerwińska, według PZT jest dziś 69. zawodniczką w tej grupie wiekowej w kraju. Poza nią na kortach będzie można zobaczyć także Katarzynę Przybyszewską oraz Maję Cyndzas z UKS Raturn Łomża.
Grażyna Chodnicka, dyrektor III LO w Łomży oficjalnie otwierając turniej zwycięstw życzyła wszystkim zawodniczkom. Także Tomasz Głasek, dyrektor handlowy OSM Piątnica, życzył uczestnikom mocnych zagrań, wielkich emocji i niezapomnianych wrażeń oraz od razu zapraszał na kolejną edycję turnieju za rok. Spółdzielnia jest jednym z organizatorów turnieju i jego sponsorem, a nazwa turnieju bezpośrednio nawiązuje do jednego z wyrobów OSM Piątnica, który adresowany jest dla dzieci i młodzieży. 
„Piątuś” Cup 2016 rozgrywany jest systemem grupowym, aby – jak mówi Ewa Waldzińska - „y „zawodniczki sobie pograły”. Tenisistki zostały rozlosowane na cztery grupy, i grają każda z każdą.
- Zawodniczek jest mniej niż mogło, ale walka będzie mam nadzieje do końca i ktoś te 64 punkty zdobędzie – dodaje Janusz Sewastianow, sędzia główny turnieju. - Cały turniej powinien zakończyć się w niedzielę około godz. 15-16 więc kibice zdążą jeszcze na mecz Euro Polska – Irlandia – żartował.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę