Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zmiany w szkołach i prezydium Rady Miasta

Główne zdjęcie
Bogumiła Olbryś

Będą zmiany na stanowiskach dyrektorów co najmniej dwóch szkół w Łomży. To Szkoła Podstawowa nr 7 oraz Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących. Wczoraj odbywały się posiedzenia komisji, które wybierały dyrektorów tych szkół na nową kadencję. W przypadku SP nr 7 komisja nie wybrała kandydata, ale wśród chętnych, która nie zyskała poparcia członków komisji, była także obecna dyrektor szkoły. W przypadku „Wety” dotychczasowa dyrektor odchodzi na emeryturę, a zastąpić ma ją... Bogumiła Olbryś - wiceprzewodnicząca Rady Miasta.

W przypadku „Siódemki” do konkursu zgłosiły się trzy kandydatki, ale jedna z nich nie spełnia wymogów formalnych. Żadna z dwóch pozostałych, po przesłuchaniach w komisji, nie zdobyła wymaganej bezwzględnej większości głosów członków i to pomimo dwukrotnego głosowania. To oznacza, że konkurs nie wyłonił kandydata na stanowisko dyrektora. Prawdopodobnie prezydent powoła osobę od września pełniącą obowiązki dyrektora szkoły. 

W przypadku Wety konkurs wygrała Bogumiła Olbryś, obecna wiceprzewodnicząca Rady Miasta, która była jedyną kandydatką i zdobyła poparcie większości członków komisji. Objęcie przez nią funkcji dyrektora szkoły będzie oznaczało konieczność odejścia z Rady Miasta Łomża.

Dziś jeszcze posiedzenia komisji konkursowych na stanowiska dyrektorów dwóch kolejnych szkół – Ekonomika i Mechaniaka.

Formalnie dyrektorów powołuje prezydent Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę