piątek, 17 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

ŁKS 1926 Łomża bez prezesa „wisi na krawędzi”

Podczas środowego Walnego Zebrania Wyborczego członków Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 dotychczasowy prezes oraz sponsor główny klubu – Jarosław Kulesza podał się do dymisji i zrezygnował ze sprawowanej funkcji. Razem z nim z funkcji członka zarządu zrezygnował Kazimierz Zaborszczyk. Pozostały skład władz klubu pozostał na swoich stanowiskach „ze względu na zaplanowane w najbliższym czasie rozmowy o przyszłości Klubu i konieczność uczestniczenia w nich pełnoprawnych członków zarządu”. Tematem będą pieniądze, których klubowi brakuje.

Jarosław Kulesza były prezes ŁKS 1926 Łomża
Jarosław Kulesza były prezes ŁKS 1926 Łomża

Jak przekazuje na swojej stronie internetowej ŁKS 1926 Łomża prezes Kulesza w swoim ostatnim wystąpieniu „podkreślił, że miniony rok to niewątpliwy sukces pod względem sportowym, a najlepszym tego dowodem jest zapewnienie sobie awansu do „nowej” III ligi i obrona Okręgowego Pucharu Polski, która promuje nas do reprezentowania Łomży na szczeblu ogólnopolskim”. Jak mówił Jarosław Kulesza ogromny wkład w sukcesy zespołu włożył trener Mateusz Miłoszewski, którego określił „najlepszym szkoleniowcem ŁKS-u w czasie jego prezesury.”

ŁKS „wisi” na krawędzi
Jak czytamy w informacji obecnie Klub, po wielu perturbacjach związanych z zadłużeniem poprzedniego stowarzyszenia wyszedł na prostą. Dzięki temu w najbliższych dniach powinna do ŁKS-u wpłynąć licencja na występy w nowych rozgrywka ligowych, jedyne zastrzeżenia, wobec spełnienia warunku braku zadłużenia dotyczą infrastruktury Stadionu Miejskiego.
- Finanse i budżet Klubu nie pozwalają jednak z optymizmem patrzeć w przyszłość – napisano na stronie klubu. - III liga od przyszłego sezonu to nie tylko większe koszty wyjazdów, ale też zwiększone nakłady na organizację meczów w Łomży oraz konieczność wzmocnienia i poszerzenia kadry. Niewątpliwie Łomżyński Klub Sportowy „wisi” dziś na krawędzi. Drugi upadek może oznaczać koniec piłki seniorskiej na wiele lat. A wszystko to w 90. rocznicę Jego istnienia…

ŁKS 1926 Łomża zapowiada, że w piątek w łomżyńskim ratuszu, ma być nowy prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Kopczewski. Obrady Walnego ŁKS-u przerwano do przyszłej środy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0