Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Ambulans Nadziei dojechał do Łomży

Przez rok zbierali pieniądze i udało się. Grupa Ratownicza Nadzieja działająca przy parafii pw. Krzyża Św. w Łomży kupiła sobie nowy ambulans. To czteroletni fiat ducato z przebiegiem rzędu 70 tys. km. Wczoraj wieczorem ok. godz. 21. dotarł do Łomży z Ostrowa Wielkopolskiego. - Dla nas jest to ogromny przeskok jakościowy. Jest to wejście do nowej ery jako ratowników – cieszył się z nabytku ks dr Radosław Kubeł koordynator GR Nadzieja.

Nowa karetka Nadziei spełnia wszystkie normy w zakresie zabudowy i posiada niezbędne wyposażenie dla ambulansów ratunkowych. Kosztowała 125 tys. zł, ale za kolejne 25 tys. zł ma być jeszcze doposażona. Połowę pieniędzy GR Nadzieja uzbierała wśród ofiarodawców, a drugą połowę dołożył samorząd miasta. Jak podkreśla ks. Kubeł nowy ambulans jest niemal gotowy by natychmiast wejść do służby.
- W czwartek usuwamy z niego oznaczenia poprzedniego właściciela, naklejamy własne i herb Łomży i po niedzieli wchodzi natychmiast do służby – mówi.
Ratownicy spieszą się, bo także ten ambulans ma ich zawieźć do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.
- Krakowskie Pogotowie Ratunkowe poprosiło nas o dwa zespoły ratownictwa medycznego i zespoły pierwszej pomocy na Światowe Dni Młodzieży – mówi koordynator GR Nadzieja.

GR Nadzieja przy parafii pw. Krzyża Św. w Łomży powstała w 2008 roku. Dziś działa w niej około 140 młodych ratowników. Już wcześniej miała dwa ambulanse ratunkowe: fiat ducato z 1997 r. i 2002 r., dwa samochody na 9 osób uterenowione do działań poszukiwawczych oraz dwa samochody operacyjne i dwa motocykle. Nowo nabyty ambulans ma zastąpić ten pierwszy, 19-letni.

210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę