Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Sucho w Polsce

Główne zdjęcie
Mapa zagrożenia pożarowego w lasach Polski - stan na 7. czerwca godz. 13.

W lasach na obszarze większości Polski – także w lasach Nadleśnictwa Łomża - występuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Instytut Badawczy Leśnictwa informuje, że wilgotność ściółki spadał do ok. 10%. i przestrzega, że w wielu rejonach kraju występuje tzw. „pogoda pożarowa”. Także Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa potwierdził, że w znacznej części Polski występuje już susza rolnicza. W naszym regionie jej nie stwierdzono, choć klimatyczny bilans wodny jest ujemny.

Klimatyczny Bilans Wodny w Polsce - opracowany przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa
Klimatyczny Bilans Wodny w Polsce - opracowany przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa

Susza rolnicza dotyczy 6 województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, pomorskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego. Z opracowanego przez IUNiG klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) wynika, że na większości obszarów Polski są ujemne jego wartości. W województwie podlaskim najniższe wyniki zanotowano w okolicach Grajewa (-110 do -119 mm) oraz  Wysokiego Mazowieckiego i Zambrowa.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę