poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Awans „Państwówki”

Na piąte miejsce wśród Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych awansowała w tegorocznym rankingu „Perspektywy 2016” Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. To awans aż o 8 miejsc w stosunku do ubiegłego roku i zdecydowanie najlepszy wynik łomżyńskiej państwówki w historii. W „odwiecznym” pojedynku o miano najlepszej polskiej uczelni w tym roku zwyciężył Uniwersytet Warszawski (100%), wyprzedzając o 1,8 % Uniwersytet Jagielloński (98,2)

Ranking Szkól Wyższych Perspektyw prowadzony jest od 17 lat i cieszy się uznaniem nie tylko w polskim środowisku akademickim. Nad prawidłowością i rzetelnością procedur sporządzania rankingu czuwa Kapituła składająca się z reprezentantów znaczących środowisk akademickich i zatrudniających absolwentów uczelni. Rolą Kapituły jest ustalanie metodologii rankingu, nadzór nad procedurą jego przeprowadzania oraz zatwierdzenie i ogłoszenie wyników. Kapituła pracuje pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk, b. ministra nauki i informatyzacji.

W przypadku Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych o miejscu w rankingu decydowały: prestiż, siła naukowa, warunki kształcenia, innowacyjność i umiędzynarodowienie. PWSIiP w Łomży zdobyła 85.50 pkt. co dało jej 5. miejsce. W poprzednim roku uczelnia została sklasyfikowana na 13 miejscu, a w dwóch wcześniejszych latach była 14 wśród 30 ocenianych w tej grupie polskich uczelni wyższych. Najwyższe oceny łomżyńska państwówka otrzymała za siłę nauki (93,10%) i warunki kształcenia (71,95)


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0