środa, 13 grudnia 2017 napisz DONOS@

Pojadą wybierać prezesa PiS

Wiesław Grzymała, Michał Chajewski i Piotr Modzelewski to wybrani z Łomży i powiatu łomżyńskiego delegaci na lipcowy kongres partii Prawo i Sprawiedliwość. Z województwa podlaskiego, poza parlamentarzystami, nowego (?) prezesa PiS ma wybierać 34 delegatów wybranych podczas sobotniego Zjazdu Okręgowego partii w Białymstoku.

Jak przekazuje Marcin Kamieński, dyrektor biura zarządu PiS w Białymstoku, w zjeździe uczestniczyło około 340 delegatów z około 1350 członków partii w województwie podlaskim. Najważniejszym zadaniem zjazdu był wybór delegatów na kongres partii, który będzie wybierał nowego – jak wszyscy oczekują – starego prezesa partii czyli Jarosława Kaczyńskiego. 
Rywalizacja o możliwość uczestniczenia w tych wyborach była wśród działaczy PiS olbrzymia.
Z Łomży wybranymi delegatami zostali: Wiesław Grzymała, przewodniczący Rady Miasta Łomża i z-ca dyrektora ARiMR w Łomży i Piotr Modzelewski, z-ca komendanta wojewódzkiego OHP. Z powiatu łomżyńskiego delegatem jest Michał Chajewski – burmistrz Jedwabnego.
Z Kolna delegatami zostali burmistrz Andrzej Duda i Andrzej Piętka. Z Zambrowa  na kongres PiS pojadą Stanisław Rykaczewski, wicestarosta zambrowski oraz Zdzisław Buczyński i Tadeusz Krajewski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0