Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Narew znowu pobije rekord płytkości?

Ubiegłotygodniowe opady deszczu, które poprawiły sytuację na polach w regionie, nie spowodowały wzrostu poziomu wód w Narwi. Rzeka opada. W weekend poziom wód pod Łomża spał poniżej 100 cm, a w poniedziałek rano głębokość Narwi wynosiła już tylko 97 cm.

Przypomnijmy w sierpniu 2015 roku Narew notowała rekordy płytkości. Poziom wody pod Łomżą spadł wówczas do 64 cm. Był to poziom najniższy od czasów wprowadzenia regularnych pomiarów rzeki.
Przez kilka kolejnych miesięcy rzeka powolnie wzrastała dochodząc 20 marca 2016 roku do poziomu 276 cm. To był jej tegoroczny i ubiegłoroczny rekord. Od tego czasu rzeka ponownie opada. Na początku maja miała ok. 170 cm, a pod koniec miesiąca już tylko 109. Teraz zeszła poniżej metra i w poniedziałek rano miała już tylko 97 cm.
Warto zauważyć, że to poziom niższy niż o tej porze w ubiegłym roku.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę