Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@
tekst płatny

Chcesz zaoszczędzić na paliwie ? Kup auto z funkcją Start - Stop!

Skoda od lat, dla wielu użytkowników to idealny samochód do pracy, jak też i do rodzinnych potrzeb. Jej elegancka linia oraz technologiczne rozwiązania sprawiają, że auto jest ekonomiczne w codziennym użytkowaniu. Sporo osób zwraca również uwagę na innowacyjność, na którą producent w szczególności postawił w najnowszych modelach. Takie podejście do ekonomiczności oraz komfortu jazdy sprawia, że Skoda jest jednym z najchętniej wybieranych aut w ostatnich latach.

Ekologiczne rozwiązania Skody

Producent Skody postawił na ochronę środowiska prezentując niecodzienną funkcję w swoich najnowszych modelach aut. Jest to swojego rodzaju przełom, ponieważ zauważalne ograniczenie emisji spalin bezpośrednio przekłada się na większą czystość powietrza, a co za tym idzie do poprawy jakości życia, szczególnie w dużych aglomeracjach. Mowa tutaj o funkcji Start - Stop. Rozwiązanie te umożliwia zmniejszenie zużycia paliwa, tym samym ekonomiczność samochodu wzrasta. Zwłaszcza w mieście odczuwalna jest oszczędność, co niejeden kierowca Skody może potwierdzić.

Jak działa funkcja Start - Stop ?

Funkcja Start - Stop to nowatorskie rozwiązanie w dziedzinie zmniejszenia zużycia paliwa. Przede wszystkim odpowiada za wyłączenie silnika auta w sytuacjach, gdy stoimy przykładowo w korku ulicznym. Co ważniejsze, Start - Stop nie wpływa negatywnie na jednostkę napędową, gdyż wszystko jest sterowane komputerem auta, tak by w różnych warunkach silnik był chroniony przed nagłymi zmianami tępa pracy. Jest to bezpieczne i funkcjonalne rozwiązanie, które jednocześnie oferuje ekonomiczność oraz komfort jazdy.

W szczególności trzeba zwrócić uwagę na wyjątkowe zasady działania Start - Stopu w samochodach Skody. Omawiana opcja posiada osobny akumulator oraz rozrusznik, jak też alternator, co daje możliwość odzyskania energii w czasie hamowania samochodu. Dodatkowo turbosprężarka chroniona jest dzięki dodatkowej elektrycznej pompie z chłodzącą cieczą, która z kolei wymusza obieg chłodziwa po zaprzestaniu pracy silnika.

Co daje nam Start - Stop w aucie ?

Głównym plusem funkcji jest ekonomiczność. Jazda w miastach nie jest tania. Szybkie zmiany tępa jazdy, nagłe skręty czy hamowania, powodują zwiększone zużycie paliwa. A paliwo kosztuje. Poprzez użycie Start -Stop w samochodzie oszczędzamy na nieekonomicznej utracie paliwa, głównie w sytuacjach, gdzie stoimy na światłach czy w korku licznym. Takie funkcje oszczędzania wprowadzają już różni producenci. Idealnie było by, gdyby każde auto dysponowało tą świetną opcją. Wówczas otwarcie okna w czasie postoju w korku miejskim nie było by związane z nagłym hałasem pochodzącym od włączonych siników pobliskich aut. Ograniczenie hałasu jest więc kolejnym niezaprzeczalnym plusem omawianej funkcji Skody. Oczywiście ograniczenie zużycia paliwa bezpośrednio wiąże się z ochroną środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emitowanego dwutlenku węgla do atmosfery. Proekologiczne rozwiązania cieszą się dużym zainteresowaniem wielu osób, które mają na uwadze przyszłość naszej planety.

Wybierając samochód z opcją Start - Stop mamy pewność, że możemy liczyć na komfortową jazdę autem oraz na to, że odczujemy sporą różnice w oszczędnościach na paliwie. To niezaprzeczalne, mocne zalety tej praktycznej funkcji, jaką proponuje nam producent.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę