niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Celnicy zaczęli strajk włoski? W Łomży też protestowali

Celnicy sprzeciwiają się pomysłowi ministra finansów likwidacji służby celnej i połączenia jej ze służbami podatkowymi pod jedną nazwą Krajowej Administracji Celnej. W piątek w południe funkcjonariusze i pracownicy Urzędu Celnego w Łomży wyszli przed budynek Urzędu Celnego by – jak przekazują - „w kolumnie milczenia zaprotestować przeciwko planom Ministerstwa Finansów”. Ustawa o Służbie Celnej zakazuje strajku, dlatego celnicy w całej Polsce zapowiadają skrupulatne wykonywanie swoich obowiązków, co potocznie nazywa się strajkiem włoskim.

Jak poinformowała nas Dorota Wiśniowska, przewodnicząca związku zawodowego administracji celnej województwa podlaskiego oddział w Łomży, celnicy z Łomży solidaryzując się ze wszystkimi celnikami z całej Polski, protestowali przeciwko planowanej reformie wprowadzenia Krajowej Administracji Skarbowej, która sprowadza się do likwidacji Służby Celnej.
Wiśniowska zapowiada, że celnicy nie odejdą od stanowisk pracy, jednak podjeżdżający do kontroli muszą liczyć się z wydłużonym czasem ich trwania.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0