Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Mostek na Młynarskiej w Konarzycach będzie remontowany

Główne zdjęcie
Wraz z remontem mostu nad Łomżyczką będzie budowana ul. Młynarska od drogi Łomża - Ostrów Mazowiecka

Blisko półtorej miliona złotych dołoży rząd do przebudowy i rozbudowy mostku nad Łomżyczką w Konarzycach w ciągu ulicy Młynarskiej. Prace mają dotyczy także przebudowy około 850-900 metrów ulicy która dziś ma nawierzchnię gruntową. - Gdyby nie wspólne działania i finansowanie z gminy Łomża, powiatu łomżyńskiego i ministerstwa infrastruktury i budownictwa tego remontu nie moglibyśmy zrobić – mówi Janusz Świderski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży. Jeszcze w czerwcu ma być ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy, a prace muszą być ukończone jesienią.

Przyznane przez MIB dofinansowanie powiatowi łomżyńskiemu na remont mostku w Konarzycach wynosi 1 mln 463 tys. 901 zł pochodzi z tzw. „rezerwy mostowej”. W skali kraju jest to 336 mln zł, które podzielono pomiędzy 169 jednostek samorządu. W przypadku województwa podlaskiego osiem samorządów otrzymało łącznie 13 mln 282 tys. 726 zł.  Na liście są także m.in. powiat kolneński, który na przebudowę mostu z dojazdami n/rz Skroda w drodze Rudka - Wścieklice otrzymał 488 tys. 292 zł; oraz powiat wysokomazowiecki - przebudowa mostu m. Bruszewo p/rz Ślinę z rozbudową dojazdów – 3 mln 418 tys. 47 zł. Generalnie samorządy mogą otrzymać pieniądze na 50% kosztów przedsięwzięcia. W przypadku mostu w Konarzycach na drugą połowę składają się gmina Łomża i Powiat Łomżyński. 
- To bardzo potrzebna inwestycja, bo zapewni możliwość objazdu, gdyby doszło do jakiegoś zdarzenia na wjeździe do Łomży drogą wojewódzką Łomża – Ostrów Mazowiecka, ale mostek i droga jest potrzebna także mieszkańcom, bo prowadzi do nowego osiedla, które jest coraz większe   – mówi dyr. Janusz Świderski. 
Remont mostu nad Łomżyczką będzie połączony z budową około 850-900 metrów ulicy Młynarskiej, która dziś ma nawierzchnię gruntową. 
- To uliczka ze stosunkowo dużym ruchem i jej utrzymanie w przyzwoitym stanie, zwłaszcza wiosna i jesienią, po obwitych opadach deszczu, czy roztopach było trudne i kosztowne. Budowa drogi z nawierzchnią asfaltową ten problem rozwiąże i na pewno zadowoli mieszkańców – dodaje Świderski.
Zgodnie z zasadami dotyczącymi wykorzystania przyznanej przez MIB dotacji prace przy remoncie mostu i budowie drogi muszą być zakończone i rozliczone jeszcze w tym roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę