Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Łomżyńska misja Ivana Komarenko

Główne zdjęcie
Tomasz Łabanowski, ks Andrzej Godlewski i Ivan Komarenko

Popularny wokalista Ivan Komarenko 12. czerwca zaśpiewa w Łomży podczas Festynu rodzinnego parafii Krzyża Świętego. Będzie to koncert charytatywny, którego celem jest zebranie pieniędzy na przyjazd dzieci z Republiki Południowej Afryki na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, zakończony ich wspólnym – dzieci z RPA i Komarenki - występem przed papieżem Franciszkiem. – Cały ciężar finansowy spoczywa na mnie i moim gitarzyście Tomaszu Łabanowskim – mówi Ivan Komarenko. – Zaczynając od przyjazdu dzieci czyli biletów, zakwaterowania, ubezpieczenia i wyżywienia, transportu czy strojów. Jeden bilet powrotny Warszawa – Kapsztadt kosztuje 3,5 tysiąca złotych, a to będzie 10. dzieci i dwójka opiekunów!

Znany z popularnego przeboju „Jej czarne oczy” Ivan Komarenko często angażuje się w akcje i koncerty charytatywne. Kiedy więc został zaproszony przez przyjaciół z RPA na wakacje od razu postanowił, że nie będzie tylko wypoczywać, ale zrobi tam też coś pożytecznego.
– Beata opiekuje się w szkole dziećmi z biednych rodzin, nawet patologicznych – mówi Ivan Komarenko. – Dlatego spędzając tam wakacje chcieliśmy coś z tymi dziećmi zrobić. Miałem piosenkę „Tak mówił papież”, nagraną siedem lat temu z wychowankami domu dziecka w Polsce i dedykowaną Janowi Pawłowi II. Przetłumaczyliśmy ją na język angielski i nagraliśmy!
Kiedy pojawił się pomysł występu podczas Światowych Dni Młodzieży artysta przypomniał sobie gościnne przyjęcie i świetną atmosferę w Łomży, dlatego zwrócił się o pomoc do kierownika Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich Karola Śliwowskiego. 
– Ivana Komarenko poznałem w grudniu ubiegłego roku, kiedy to występował na naszej scenie z koncertem dla uczniów Szkół Katolickich – mówi Karol Śliwowski. – Opowiadał wtedy, że był na wakacjach w Afryce, tam zrodził się pomysł zaśpiewania i nagrania piosenki z tamtejszymi dziećmi i chciałby z nimi wystąpić na Światowych Dniach Młodzieży w Polsce. Aby zrealizować ten projekt potrzebował pieniędzy i od razu pomyślałem o festynie przy parafii Krzyża Świętego. Ksiądz Andrzej Godlewski zgodził się od razu i tak dojdzie do tego koncertu charytatywnego.
– Co roku zapraszamy znakomitych gości, aby festyn uatrakcyjnić, aby rodziny: dzieci i młodzież 
i dorośli mogli się wspólnie dobrze bawić – dodaje ks. Andrzej Godlewski. – Karol Śliwowski zaproponował występ charytatywny Ivana Komarenko. Scenariusz mieliśmy już dopięty, ale widać Pan Bóg pisze te scenariusze swoje i jesteśmy wdzięczni, że będziemy mogli gościć tak wielką i tak lubianą gwiazdę. 
Ivan Komareko zaśpiewa na Festynie rodzinnym o godz. 17.00. Wcześniej wolontariusze ze Szkół Katolickich będą zbierać pieniądze do własnoręcznie wykonanych puszek, odbędą się też licytacje płyt oraz plakatów z autografami artysty. Będzie też szansa wylicytowania kolacji z wokalistą, a każda zebrana złotówka umożliwi realizację marzenia dzieci z ubogich chrześcijańskich rodzin – możliwości zaśpiewania przed papieżem na głównej scenie Światowych Dni Młodzieży.
– Dostaliśmy tylko 10 minut i wykonamy trzy piosenki: tę do której nagraliśmy teledysk w Afryce i dwie etniczne, przywiezione przez dzieci – mówi Tomasz Łabanowski. – Planujemy wnieść na scenę duże afrykańskie bębny, żeby dzieciaki poczuły się lepiej!
– Do Polski przyjadą dzieci z dwóch szkół: w jednej uczą się takie z bardzo biednych rodzin, w drugiej już lepiej sytuowanych, ale też przeciętnych – dodaje Ivan Komarenko. – Najmłodsza dziewczynka ma 8 lat, kolejne dzieci od 10 do 15 lat. Zachęcam więc wszystkich do pojawienia się na moim koncercie w Łomży 12 czerwca, na którym będziemy mogli nie tylko dobrze się bawić, ale też pomóc spełnić ich marzenia!

Wojciech Chamryk


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę