Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wiosenna będzie jednak „schetynówką”

Główne zdjęcie
ul. Wiosenna w Łomży

Dzięki oszczędnością na przetargach w innych gminach miasto Łomża otrzyma rządowe dofinansowanie budowy ulicy Wiosennej. Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski zatwierdził zmienioną listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Łomża zyska dotację blisko 1,7 mln zł.

PRGiPID na lata 2016-2019 to kolejna wersja programu „schetynówek” w ramach którego rząd i samorząd dzielą się po połowie kosztami remontów dróg lokalnych. Do podziału na tegoroczne inwestycje drogowe w województwie podlaskim było  47,5 mln zł (połowa środków na drogi gminne, a druga na powiatowe) natomiast samorządy zgłosiły 92 wniosków z zapotrzebowaniem na ponad 107 mln zł. Na zatwierdzonej w styczniu liście inwestycji gminnych do dofinansowania wniosek Łomży dotyczący budowy ul. Wiosennej i odwodnienia okolicznych terenów był ujęty na 28. miejscu. Pierwotnie pieniędzy wystarczyło tylko do 20. pozycji. Teraz, po przeprowadzonych w gminach przetargach i skorygowaniu kwot rządowej dotacji (50% wartości inwestycji), powiększyła się także lista gmin, dla których pieniędzy wystarczy. Wśród nich są m.in. wnioski gmin Grajewo (na 21. miejscu listy), Mały Płock (23.), Szczuczyn (25.) i z miasta Łomża (28.)
W przypadku Łomży wniosek dotyczy ul. Wiosennej. Koszt całej inwestycji oszacowany jest na ok. 3 mln 340 tys. zł, a rządowe dofinansowanie, które ma otrzymać miasto wyniesie 1 mln 669 tys. zł   Prace przy budowie mającej ok. kilometra długości ulicy rozpoczęły się już w kwietniu i mają zakończy się wraz z końcem października.

W tym roku w tamach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” już wcześniej przyznano dotację do remontu lub budowy dróg w regionie: Krajewo-Korytki – Krajewo-Łętowo w gminie Zambrów, Modzele Skudosze – Modzele Wypychy i ul. Dworną w Starych Kupiskach na trenie gminy Łomża oraz ul. Kurpiowską w Miastkowie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę