Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Emilia Kacperska w koronie Miss PWSIiP i Miss Foto Juwenaliów

Główne zdjęcie
Emilia Kacperska w koronie Miss PWSIiP

- Jest najładniejsza, profesjonalna w dziedzinie kosmetologii, a w rozmowie bardzo wszechstronna – tak zachwalał swoją faworytkę Damian Kondracki, student 2. roku automatyki i robotyki PWSIiP w Łomży, kiedy w Galerii Veneda oglądał dziesięć uroczych, ładnych, zgrabnych i pełnych wdzięku studentek uczelni przy Akademickiej. - Jest wszechstronna, bo nie zamyka się na jeden temat, który studiuje. Z Emilką rozmawiałem na różne tematy i zaskoczyła mnie wypowiedziami o matematyce. Studentka 1. roku kosmetologii w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości Emilia Kacperska oczarowała inteligencją i pozytywną energią oraz radosnym uśmiechem nie tylko Damiana i jurorów, ale też fotografa Mariusza Patalana, który przyznał jej od siebie tytuł Miss Foto.

- Nie spodziewałam się zupełnie, że wygram, ale nie miałam także żadnych lęków przed udziałem w konkursie podczas Juwenaliów naszej uczelni – mówiła Emilka Kacperska w chwilę po przyjęciu korony i szarf Miss PWSIiP i Miss Foto oraz przepięknych kwiatów, podkreślających naturalność jej urody, młodzieńczy wdzięk, elegancję zachowania. - Bardzo dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali. Makijaż zrobiła mi pani Monika Cieślik, jestem zachwycona; piękną fryzurę wykonano mi w salonie Adama Rogińskiego. To mój pierwszy tego typu konkurs, jestem tak zestresowana, że nie wiem, co powiedzieć. Siostra mnie namawiała do udziału, zdecydowałam się w ostatniej chwili, ponieważ powiedziała, że to bardzo fajne doświadczenie. Więc nie bójcie się dziewczyny, śmiało!

Miss może mieć świadomość swojej wartości

Na Emilkę prywatnie zagłosowaliby koledzy: Adrian Zalewski z 2. roku informatyki i Arkadiusz Jasionowski z 3. roku zarządzania, jednak nie pozwala im poważna funkcja, jaką jest zbieranie od widzów kartek z zakreślonym numerkiem kandydatki na Miss Publiczności. Siedzą przy stoliku z zamkniętą białą urną i napisem ŻIRI: głosujący wrzuca kupon, o ile ma paragon towaru za min. 10 zł, kupionego w Venedzie. Po co chłopcy paragon pieczętują, nie jest jasne, skoro Justyna Konopka z 3. roku administracji i przewodnicząca samorządu studentów PWSIiP – organizator Juwenaliów - wyklucza losowanie nagród wśród inwestujących w zagłosowanie na swoją faworytkę. Okazało się, że można zakupy połączyć udanie z wybraniem Miss Publiczności Edyty Nowackiej, studiującej na 1. roku kosmetologii, uprawiającej pływanie, jeżdżącej rowerem i włączającej się chętnie do akcji charytatywnych. - W konkursie nie chodzi wyłącznie o urodę, udowadnianie w ładnych kreacjach, że jest się piękną – komentuje znawczyni tematu Monika Orłowska – Laskowska z Agencji emclat, zajmującej się także przygotowaniem modelek do tego typu imprez. Jej faworytka z kosmetologii 3. roku Magda Sierzputowska włożyła koronę II Wicemiss, co nie udało się Milenie Marchewka. - Obie są niezwykle pracowite, inteligentne, umiejętnie nawiązują dobre relacje z ludźmi, mają konkretne i ambitne plany zawodowe, więc wiedzą, co będą w życiu robiły. Mają świadomość swojej wartości.
Tak jak Edyta Nowacka: radość z tytułu miss od widzów wzmocniła jeszcze satysfakcją za I Wice Miss od jurorów. Powody do zadowolenia miała Yulija Liakh z 1. roku filologii angielskiej: została Miss ŁKS i portalu mylomza.pl. Nieprzypadkowo, skoro na Ukrainie była modelką jako 16-latka...Można mieć własną miss i własne priorytety
Czy z szarego brzydkiego kaczątka można wyczarować śnieżnobiałego łabędzia o smukłej szyi...? - Można, w zależności od tego, jakie czarodziej ma kanony piękna – twierdzi specjalista w dziedzinie czarów od ośmiu lat Piotr Denisiuk, 22-latek z Lublina, którego wesołe, bezpretensjonalne, budzące podziw sztuczki ze znikającymi kartami, rozmnażającymi się banknotami, wypadającymi z głowy monetami i chodzeniem po linie, która pocięta nożyczkami zrasta się w okamgnieniu, okazały się najlepszym punktem programu trzygodzinnej gali oglądania dziewcząt w czterech typach strojów: dziennym, sportowym, wieczorowym i w sukni ślubnej. Iluzjonista opowiadał z humorem o sztuce, wciągał do zabawy przygodnych śmiałków, emanował dobrą energią, jakiej zabrakło oficjelom płci obojga. - Moja miss z Lublina ma na imię Paulina. Jest szczuplutką blondyneczką o szarych oczach.
Miss w Ostrołęce – Gosię, szczuplutką szatynkę o zielonych oczach - ma 22-letni kawaler Patryk Majewski. Na weselach wodzi rej, na gali poprowadził konferansjerkę. Czytał żmudne elaboraty z kartki, sobie a muzom, mało kto słuchał, mało zabawnie. - Na dziewczyny nie zwracałem uwagi – mówi, dopytywany o spadek formy wodzireja. - Spełniałem życzenia z programu organizatorów.
18-letnia Ola Maliszewska z Łomży nie wybrała się na konkurs i nie zamierza startować. - Jestem sceptyczna, w polskich realiach za oceną urody dziewczyny na scenie idzie opinia o jej osobowości – wyjaśnia licealistka z klasy mat.-fiz. renomowanego LO. - Wolę konkurować z dziewczynami pod innym względem niż, na przykład, uroda, makijaż, fryzura i sukienka. Mam ambitniejsze priorytety.

Mirosław R. Derewońko

Foto: Emilia Kacperska w koronie Miss PWSIiP
Foto: Przed konkursem piękności prezydent Mariusz Chrzanowski dał studentom klucze do miasta
Foto: Jurorzy
Foto: Ewa Baczewska
Foto: Milena Marchewka
Foto: Alicja Składanek na tle jury
Foto: Aneta Gontarz i Alicja Składanek
Foto: ŻIRI: Arkadiusz Jasionowski i Adrian Zalewski
Foto: Pary taneczne KTT Akat: Mateusz Dzwonkowski i Dagmara Brulińska (A) oraz Patryk Plona i Mariola Orzoł (B)
Foto: Sztukmistrz z Lublina Piotr Denisiuk
Foto: Uczestniczki konkursu w strojach ŁKS 1926 Łomża
Foto: Milena Marchewka
Foto: Marta Piekarska
Foto: Magda Sierzputowska
Foto: Ewelina Żyznowska
Foto: Hol Galerii Veneda
Foto: Pokaz mody dziecięcej
Foto: Emilia Kacperska
Foto: Milena Marchewka
Foto: Marta Piekarska
Foto: Magda Sierzputowska
Foto: Alicja Składanek
Foto: Sztukmistrz z Lublina Piotr Denisiuk i Łukasz Uściłowski
Foto: Oczarowany chłopiec i sztukmistrz z Lublina Piotr Denisiuk
Foto: Sztukmistrz z Lublina Piotr Denisiuk na scenie w Galerii Veneda
Foto: Sztukmistrz z Lublina Piotr Denisiuk i Marek Norowski
Foto: Ewa Baczewska
Foto: Emilia Kacperska
Foto: Yuliia Liakh
Foto: Ewelina Żyznowska
Foto: Marlena Pieńkowska
Foto: Rektor PWSIiP w Łomży Robert Charmas dekoruje I Wice Miss Edytę Nowacką
Foto: Iwona Bikowska, Emilia Kacperska i Robert Charmas
Foto: Emilia Kacperska, Miss PWSIiP w Łomży
Foto: Ewelina Żyznowska
Foto: Ewa Baczewska
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Ewa Baczewska
Foto:
Foto:
Foto: Ewa Baczewska i Ewelina Żyznowska
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę