Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Słoneczna estrada na Dzień Dziecka

Setki dzieci opanowały w środowe popołudnie Stary Rynek w Łomży. Okazja była nie lada, bo Dzień Dziecka zdarza się raz do roku. Z tej okazji przygotowano dla nich mnóstwo atrakcji w ramach festynu „Słoneczna estrada”. – Bardzo się cieszę, że wspólnie będziemy mogli świętować wielkie święto – wasze święto! – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, wręczając dzieciom klucze do bram miasta podkreślając przy tym, że to dzieci są jego przyszłością i największą nadzieją. To wydarzenie było także początkiem tegorocznego świętowania Dni Łomży. Przez cały czerwiec w mieście odbywać się będą imprezy z okazji 598. rocznicy nadania praw miejskich.

Zgodnie z nazwą imprezy „Słoneczna estrada”, mimo chwilowego niebezpieczeństwa nad Starym Rynkiem praktycznie przez cały czas utrzymywała się piękna, słoneczna pogoda. Chętnie korzystali z tego młodsi i starsi, biorąc udział w zabawach i konkursach oraz słuchając muzyki. 
– Proponujemy dzisiaj dzieciom malowanie twarzy, robienie odlewów gipsowych – odcisków dłoni, albo samodzielnego wyrzeźbienie czegoś w glinie i zrobienia odlewu, który można potem pokolorować – mówi Anna Bureś, instruktor plastyki MDK-DŚT. – Robimy też formy z wikliny papierowej, np. serduszka.
Centrum imprezy była scena na której prezentowali się uczniowie łomżyńskich przedszkoli, podstawówek, gimnazjów i szkół średnich, śpiewając piosenki i tańcząc. Były też pokazy karate, występy „zawodowych” młodych tancerzy z BK Team, CT Young i CTGroup na czele oraz laureatów niedawnego festiwalu Big Bit.
– Świetna impreza! – ocenia pani Janina, która na festyn przyszła z wnuczką. – Nie wiedziałam, że będzie coś takiego, ale usłyszałam, że coś się dzieje, więc zaszłyśmy będąc na spacerze i to była świetna decyzja!
Inne zachwycone dzieci też nie mogły się oderwać od nadmuchiwanej zjeżdżalni, stoisk ze słodyczami, korzystając z tego, że w dniu ich święta wolno im więcej niż zwykle.
– Normalnie trzymam dyscyplinę i synek nie zawsze może tak objadać się słodyczami, ale w takie święto pozwoliłam mu poszaleć, zresztą podwójna porcja lodów to w sumie nie jest nic takiego – mówi pani Marta, dodając, że takie imprezy nie tylko dla dzieci, ale też i dla dorosłych, powinny być na Starym Rynku częściej. 
Najbardziej widowiskowym punktem festynu była parada bajkowych postaci przygotowana przez uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 7 we współpracy z biblioteką dla dzieci; uczniowie „siódemki” wspólnie odczytali też  „Lokomotywę” Juliana Tuwima i wykonali średniowieczne tańce.
– To był taniec tracki! – mówi Kasia. – Ćwiczyłyśmy wcześniej z tydzień, a mamusie musiały uszyć nam sukienki!
– Cieszyło mnie to, że pokazaliśmy swój taniec, nad którym tak pracowaliśmy! – dodaje Bartek.
– A mnie, że mogliśmy się pokazać publicznie na takiej wielkiej imprezie! – potwierdza Patrycja.
To był pierwszy pokaz tych tańców – podsumowuje nauczycielka Katarzyna Łebkowska. – Kolejnym będzie Dzień Dziecka w muzeum 4 czerwca, gdzie dzieci nie tylko zaprezentują taniec średniowieczny, ale pokażą też wystawę makiet grodów. To wszystko w ramach projektu „Śladami prastarej Łomży”, gdzie wracamy do czasów średniowiecza i bawimy się w rekonstrukcję.
Imprezę zakończył koncert wielkopolskiego zespołu reggae Big Up, jednak z powodu krótkiej burzy rozkołysanych słonecznych rytmów słuchała już tylko garstka publiczności. 

Wojciech Chamryk

210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę