Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@

Po burzy...

Główne zdjęcie
Droga 648 Nowogród - Stawiski

9. interwencji w związku z powalonymi drzewami i połamanymi konarami drzew odnotowali wczoraj łomżyńscy strażacy. Większość z nich dotyczyła gminy Wizna, ale popołudniowa burza połamała drzewa także na Kurpiach. Jak przekazuje bryg. Grzegorz Wilczyński, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, na szczęście w zdarzeniach tych nikt z ludzi nie ucierpiał, a i straty materialne są niewielkie.

Jak mówi bryg. Wilczyński większość zgłoszeń dotyczyło powalonych drzew lub konarów blokujących drogi. Wśród nich była m.in. droga krajowa nr 64 Łomża – Jeżewo. Jeden konar spadł na linię energetyczna i aby strażacy mogli go bezpiecznie usunąć konieczne było wyłączenie prądu.   - Mieliśmy także zgłoszenie, o drzewie powalonym na dom, ale po dotarci na miejsce okazało się, że nie drzewo tylko konar i nie powalony, a jedynie pochylony na dom, który nie wyrządził strat materialnych – wyjaśnia strażak.

Ratowali życie
Wśród wczorajszych akcji strażaków komendant Wilczyński wymienia także tę, do której doszło, gdy zastęp ratowniczy wracał już do bazy w Łomży. Na Piłsudskiego przy jednym z przystanków autobusowych strażacy dostrzegli leżącego człowieka, któremu inni usiłują nieść pomoc. Strażacy natychmiast przystąpili do akcji udzielając poszkodowanemu fachowej pomocy. Okazało się, że to osoba chora na padaczkę, która po ataku doznała urazów głowy. Strażacy po udzieleniu pierwszej pomocy wezwali ekipę pogotowia ratunkowego, które przejęło pacjenta.

Będą kolejne burze, może nawet z gradem
Tymczasem Magdalena Pękala, dyżurny synoptyk IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku, wydała ostrzeżenie przed burzami, które ponownie w środowe popołudnie przejdą nad województwem podlaskim. Jak podaje od godz. 13. do 23. prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie może wystąpić także grad.
Spodziewanemu zjawisku synoptyk nadała pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia.

 

Foto: Droga 648 Nowogród - Stawiski
Foto: Droga 648 Nowogród - Stawiski
Foto: Droga 648 Nowogród - Stawiski
Foto: Droga 648 Nowogród - Stawiski
Foto: Droga 648 Nowogród - Stawiski
Foto: Droga 648 Nowogród - Stawiski
Foto: Droga 648 Nowogród - Stawiski
Foto: Gmina Zbójna
Foto: Gmina Zbójna
Foto: Gmina Zbójna
Foto: Gmina Zbójna
Foto: Gmina Zbójna

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę