wtorek, 12 grudnia 2017 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Szóstoklasiści z gm. Zambrów najlepsi - to ocena po ostatnim egzaminie

Szóstoklasiści z gminy Zambrów zdali najlepiej tegoroczny sprawdzian na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Ich średni wynik – 69 procent, jest nie tylko o sześć punktów lepszy niż średnia ogólnopolska i wojewódzka, ale także o 1 punkt procentowy więcej, niż osiągnięty przez ich rówieśników w stolicy województwa. Zwycięstwo młodym mieszkańcom z gminy Zambrów przyniosła matematyka, z której średni ich wynik to 63 procent, czyli dziewięć więcej niż w województwie.

Jeśli chodzi o język polski, to tu palma pierwszeństwa przypadła szóstoklasistom z gminy Puńsk w powiecie sejneńskim, którzy średnio napisali tę część sprawdzianu na 77 procent. O jeden punkt procentowy mniej zdobyli ich koledzy z Łomży, Augustowa, gminy Janów w powiecie sokólskim i Wiżajny w suwalskim. 75 procent to średni wynik szóstoklasistów w Białymstoku, a jeszcze o jeden mniej – w Suwałkach.

Średni wojewódzki wynik z angielskiego to 70 procent, w Białymstoku 79, ale i tu znaleźli się lepsi. W powiecie suwalskim, w niewielkiej gminie Rutka- Tartak średni wynik z tej części sprawdzianu to aż 81 procent i to jest absolutny rekord w Podlaskiem. Dla porównania – najniższy w województwie średni wynik w jednej z gmin powiatu łomżyńskiego (Zbójna) był słabszy od tego osiągnięcia aż o 34 punkty procentowe.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0