Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Szóstoklasiści z gm. Zambrów najlepsi - to ocena po ostatnim egzaminie

Szóstoklasiści z gminy Zambrów zdali najlepiej tegoroczny sprawdzian na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Ich średni wynik – 69 procent, jest nie tylko o sześć punktów lepszy niż średnia ogólnopolska i wojewódzka, ale także o 1 punkt procentowy więcej, niż osiągnięty przez ich rówieśników w stolicy województwa. Zwycięstwo młodym mieszkańcom z gminy Zambrów przyniosła matematyka, z której średni ich wynik to 63 procent, czyli dziewięć więcej niż w województwie.

Jeśli chodzi o język polski, to tu palma pierwszeństwa przypadła szóstoklasistom z gminy Puńsk w powiecie sejneńskim, którzy średnio napisali tę część sprawdzianu na 77 procent. O jeden punkt procentowy mniej zdobyli ich koledzy z Łomży, Augustowa, gminy Janów w powiecie sokólskim i Wiżajny w suwalskim. 75 procent to średni wynik szóstoklasistów w Białymstoku, a jeszcze o jeden mniej – w Suwałkach.

Średni wojewódzki wynik z angielskiego to 70 procent, w Białymstoku 79, ale i tu znaleźli się lepsi. W powiecie suwalskim, w niewielkiej gminie Rutka- Tartak średni wynik z tej części sprawdzianu to aż 81 procent i to jest absolutny rekord w Podlaskiem. Dla porównania – najniższy w województwie średni wynik w jednej z gmin powiatu łomżyńskiego (Zbójna) był słabszy od tego osiągnięcia aż o 34 punkty procentowe.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę