Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Fiskus zwrócił 104 miliony złotych i... ciągle oddaje

Dokładnie tyle wyniosły zwroty nadpłaconego podatku dochodowego za 2004 roku, które wypłacił do tej pory fiskus w całym województwie podlaskim. Dodać wypada, że kwota ta jeszcze znacznie wzrośnie - pieniądze oddano dopiero bowiem 60% podatników którym się one należą. Z danym Izby Skarbowej w Białymstoku wynika, że fiskus musiał zwracać pieniądze 3/4 podatników. Rekordzista dostanie ponad 620 tys zł.

Do urzędów skarbowych w województwie podlaskim wpłynęło ponad 345 tys. zeznań PIT wszystkich typów. Najwięcej, bo niemal 300 tys. było PITów-37, czyli tych składanych przez osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej. Urzędy wyliczyły, że w tym roku 261.827 podatników otrzyma zwrot nadpłaconego podatku, natomiast 38.457 osób będzie musiało fiskusowi dopłacić. Pozostałe 12 proc. ani nie dopłaca, ani nie ma zwrotu.

Zdecydowana większość z tych którym zwroty się należą już je otrzymała. W sumie urzędy skarbowe z podlaskiego zwróciły do tej pory podatnikom 104 mln zł. Rekordowo wysoki zwrot podatku wyniósł w tym roku 622.501,70 zł i miał miejsce w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Białymstoku. Największą dopłatę odnotowano także w tym urzędzie i wyniosła ona 538.663 zł.

Warto dodać, że fiskus doliczyły się aż 85-ciu osób, które wykazały w zeznaniu za 2004 rok dochód równy lub większy 1 mln zł.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę