Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

„Służba od prawie wszystkich opresji”

- Zaufanie jakim społeczeństwo nagradza strażaków to wynik Waszej codziennej służby – mówił nadbrygadier Leszek Suski, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, który w niedzielne przedpołudnie wziął udział w powiatowych uroczystości z okazji Dnia Strażaka zorganizowanych w Wiźnie. Przyjechało na nie około 200 strażaków ochotników z powiatu łomżyńskiego i zawodowców z Łomży. W trakcie uroczystości kilkudziesięciu strażaków odebrało medale, odznaczenia, dyplomy, nagrody i awanse.

Strażackie uroczystości w Wiźnie rozpoczęły się Mszą świętą, której przewodniczył ks. dr Radosław Kubeł diecezjalny duszpasterz strażaków. Po niej w uroczystym pochodzie strażacy i przybyli goście, prowadzeni przez Łomżyńską Orkiestrę Dętą, przeszli na plac przez remizą, gdzie odbyły się główne uroczystości. Wśród obecnych był m.in. Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
- Dzisiaj trudno sobie wyobrazić nasze życie bez strażaków. Bez ich służby bez ich poświęcenia – mówił minister Zieliński podkreślając, że straż pożarna nie jest już tylko od gaszenia ognia, ale jest dziś „profesjonalną służbą ratowniczą”. - Straż pożarna chroni i ratuje dzieła Boże na tej ziemi – życie ludzkie, dobytek, mienie, środowisko. To służba od wszystkich, prawie od wszystkich opresji... Strażacy najczęściej są pierwsi na miejscu zdarzeń – dodawał minister wskazując na liczne zastępy ochotniczych straży pożarnych zorganizowane niemalże we wszystkich większych Polskich wsiach i miejscowościach. 
Minister Zieliński mówił strażakom także o planach rządu na lepsze wyposażenie i jednostek - takż etych ochotniczych, oraz lepsze uposażenie strażaków i pracowników cywilnych straży. Dziękował za poświęcenie, gratulował nagród i awansów i życzył opieki św. Floriana patrona strażaków. 
Z gratulacjami i życzeniami dla strażaków do Wizny przyjechali również posłowie Bernadeta Krynicka i Lech Antonii Kołakowski, wicestarosta Lech Szabłowski, wójtowie i burmistrzowie okolicznych gmin, radni sejmiku, szefowie wszystkich służb mundurowych z Łomży. Wśród gości honorowych byli także nadbryg. Leszek Suski Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej oraz st. bryg. Jarosław Wendt Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. To oni, waz z ministrem Zielińskim, honorowali nagradzanych i awansowanych strażaków. Wśród kilkudziesięciu odznaczonych był m.in. druh Marcin Ceran z OSP w Podgórzu, który został uhonorowany przyznanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Brązowym Krzyżem Zasługi. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał czterem strażakom srebrne, a jednemu brązową odznakę zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej. Awans na brygadiera odebrał Piotr Chędoszko z KM PSP w Łomży, a Prezydium Krajowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej złoty znak związku przyznało druhowi Ryszardowi Stankiewiczowi z OSP w Wiźnie. 
- Być strażakiem to ciągła służba - podkreślał st. brygadier Dionizy Krzyna, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej, dziękując strażakom z Łomży i powiatu łomżyńskiego za całoroczną służbę społeczeństwu.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę