Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Sprawca napadu na Czeczenkę zatrzymany

Główne zdjęcie
fot archiwum

Policja ujęła mężczyznę, podejrzanego o znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej 20-letniej Czeczenki. Do zdarzenia doszło 10. maja, w ciągu dnia, w centrum Łomży. Sprawcą okazał się 27-letni mieszkaniec miasta. Przyznał się. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w okolicy Placu Kościuszki. Naprzeciwko 20-letniej Czeczenki szło dwóch mężczyzn, którzy z daleka mieli krzyczeć: „wypierd..., terroryści, muzułmańska k...”. Mijając młodą kobietę, jeden z nich schwycił za hidżab, chcąc go ściągnąć, ale nie udało mu się. Wówczas mężczyzna miał uderzyć Czeczenkę w głowę, po czym zaczął od nowa mocować się z chustą. Bluzgając, zerwał górną część hidżabu i rzucił na chodnik.
Śledztwo w sprawie znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej Czeczenki wszczęła Prokuratura Rejonowa w Łomży, a obserwowanie sprawy zapowiedział także Rzecznik Praw Obywatelskich.
Jak informuje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy policji w Łomży, w środę zatrzymano sprawcę.
- Policjanci wyjaśniający okoliczności tego zdarzenia, pracując pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łomży zebrali informacje, które pozwoliły na wytypowanie podejrzanego. Okazał się, że jest nim 27-letni mieszkaniec Łomży – podaje Szlesińska.  - Wczoraj 27-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut publicznego znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej z powodu przynależności narodowej, pochodzącej z Czeczenii obywatelki Rosji.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę