sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

Sprawca napadu na Czeczenkę zatrzymany

Policja ujęła mężczyznę, podejrzanego o znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej 20-letniej Czeczenki. Do zdarzenia doszło 10. maja, w ciągu dnia, w centrum Łomży. Sprawcą okazał się 27-letni mieszkaniec miasta. Przyznał się. Grozi mu do 3 lat więzienia.

fot archiwum
fot archiwum

Do zdarzenia doszło w okolicy Placu Kościuszki. Naprzeciwko 20-letniej Czeczenki szło dwóch mężczyzn, którzy z daleka mieli krzyczeć: „wypierd..., terroryści, muzułmańska k...”. Mijając młodą kobietę, jeden z nich schwycił za hidżab, chcąc go ściągnąć, ale nie udało mu się. Wówczas mężczyzna miał uderzyć Czeczenkę w głowę, po czym zaczął od nowa mocować się z chustą. Bluzgając, zerwał górną część hidżabu i rzucił na chodnik.
Śledztwo w sprawie znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej Czeczenki wszczęła Prokuratura Rejonowa w Łomży, a obserwowanie sprawy zapowiedział także Rzecznik Praw Obywatelskich.
Jak informuje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy policji w Łomży, w środę zatrzymano sprawcę.
- Policjanci wyjaśniający okoliczności tego zdarzenia, pracując pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łomży zebrali informacje, które pozwoliły na wytypowanie podejrzanego. Okazał się, że jest nim 27-letni mieszkaniec Łomży – podaje Szlesińska.  - Wczoraj 27-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut publicznego znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej z powodu przynależności narodowej, pochodzącej z Czeczenii obywatelki Rosji.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0