środa, 13 grudnia 2017 napisz DONOS@

Najpierw pomógł kupić samochód, później go ukradł

Policjanci z Kolna informują o zatrzymanym przez nich złodzieju samochodu. Mężczyzna najpierw pomógł kupić w Gorzowie Wielkopolskim auto 41-latkowi, a następnie – gdy obaj nim przyjechali do Kolna – skradł je. Okazało się, że złodziejem jest 54-latek z powiatu grajewskiego.

Jak przekazuje policja w poniedziałek 41-latek kupił volkswagena na szwajcarskich numerach rejestracyjnych w Gorzowie Wielkopolskim. W zakupie auta pomagał mu poznany dzień wcześniej mężczyzna. Po dokonanej transakcji obaj przyjechali nim do Kolna. W rejonie cmentarza komunalnego mężczyźni wysiedli z samochodu. W pewnym momencie nieznajomy wsiadł niespodziewanie ponownie do auta i odjechał, pozostawiając właściciela bez niczego. Okazało się, że w samochodzie, który został właśnie skradziony, znajdowały się wszystkie jego rzeczy. Straty oszacowano na około 7 tys. zł.

Już następnego dnia policjanci Kolna zatrzymali 54-letniego mieszkańca powiatu grajewskiego odpowiedzialnego za kradzież. Odzyskali także skradziony samochód oraz rzeczy osobiste właściciela. 54-latek przez sądem będzie odpowiadał za kradzież volkswagena, ale także za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Okazało się bowiem, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0