Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Przedszkolaki „w świecie baśni i bajek”

„W świecie baśni i bajek” – to hasło konkursu podsumowującego wiedzę czytelniczą dzieci 5-letnich Przedszkola Publicznego Nr 9 w Łomży. Przedszkolaki przygotowywały się do niego od września, bo jak twierdzą nauczycielki z „Dziewiątki” wyrabianie nawyków czytelniczych, aktywne uczestnictwo w poznawaniu literatury dziecięcej, zachęci je do czytania książek w przyszłości.

Zdecydowana większość Polaków nie czyta. Z prowadzonych w kraju badań wynika, że w ubiegłym roku lekturę co najmniej jednej książki zadeklarowało 37% badanych w wieku powyżej 15 lat. To oznacza, że reszta – czyli 63% - tego nie zrobiła. 
Od lat trwa dyskusja jak odwrócić spadkowy trend czytelnictwa w Polsce. Jak wskazują eksperci najskuteczniejszą metodą jest wyrobienie nawyku czytania już u mały dzieci. I właśnie temu ma służyć konkurs wiedzy czytelniczej przedszkolaków z Przedszkola Publicznego Nr 9 w Łomży. Do majowego finału konkursu dzieci  przygotowywały się już od września poznając bajki i baśnie czytane im przez nauczycieli i rodziców. Przedszkolaki odwiedzały także bibliotekę, księgarnię i drukarnię. 
Podczas wielkiego finału konkursu swoją wiedzę o poznanych z książek bajkach przedszkolaki sprawdzały poprzez rozwiązywanie zagadek, uzupełnianie cytatów z wierszy np. „Słoń Trąbalski”,  „Lokomotywa”, „Kaczka-dziwaczka”,  układanie puzzli z książkowymi ilustracjami czy ustalając tytuł bajki na podstawie usłyszanego fragmentu tekstu lub rekwizytu. Zadania były wymagające, ale każda drużyna poradziła sobie z nimi wyśmienicie. W nagrodę dzieci otrzymały dyplomy i upominki dla całej grupy. 

na podstawie materiałów nadesłanych z PP nr 9 w Łomży

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę