piątek, 15 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Przedszkolaki „w świecie baśni i bajek”

„W świecie baśni i bajek” – to hasło konkursu podsumowującego wiedzę czytelniczą dzieci 5-letnich Przedszkola Publicznego Nr 9 w Łomży. Przedszkolaki przygotowywały się do niego od września, bo jak twierdzą nauczycielki z „Dziewiątki” wyrabianie nawyków czytelniczych, aktywne uczestnictwo w poznawaniu literatury dziecięcej, zachęci je do czytania książek w przyszłości.

Zdecydowana większość Polaków nie czyta. Z prowadzonych w kraju badań wynika, że w ubiegłym roku lekturę co najmniej jednej książki zadeklarowało 37% badanych w wieku powyżej 15 lat. To oznacza, że reszta – czyli 63% - tego nie zrobiła. 
Od lat trwa dyskusja jak odwrócić spadkowy trend czytelnictwa w Polsce. Jak wskazują eksperci najskuteczniejszą metodą jest wyrobienie nawyku czytania już u mały dzieci. I właśnie temu ma służyć konkurs wiedzy czytelniczej przedszkolaków z Przedszkola Publicznego Nr 9 w Łomży. Do majowego finału konkursu dzieci  przygotowywały się już od września poznając bajki i baśnie czytane im przez nauczycieli i rodziców. Przedszkolaki odwiedzały także bibliotekę, księgarnię i drukarnię. 
Podczas wielkiego finału konkursu swoją wiedzę o poznanych z książek bajkach przedszkolaki sprawdzały poprzez rozwiązywanie zagadek, uzupełnianie cytatów z wierszy np. „Słoń Trąbalski”,  „Lokomotywa”, „Kaczka-dziwaczka”,  układanie puzzli z książkowymi ilustracjami czy ustalając tytuł bajki na podstawie usłyszanego fragmentu tekstu lub rekwizytu. Zadania były wymagające, ale każda drużyna poradziła sobie z nimi wyśmienicie. W nagrodę dzieci otrzymały dyplomy i upominki dla całej grupy. 

na podstawie materiałów nadesłanych z PP nr 9 w Łomży

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0