Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Żołnierze wjadą do Łomży

ANAKONDA-16 to największe, cykliczne ćwiczenie Sił Zbrojnych RP o połączonym charakterze, prowadzone w układzie międzynarodowym wspólnie z sojusznikami i partnerami. Uczestniczy w nich około 27 tysięcy żołnierzy (w tym 12 tysięcy z Polski), 3 tysiące pojazdów, 60 samolotów i 12 okrętów z ponad 20 państw. We wtorek część jadących na poligon w Orzyszu pododdziałów 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza zatrzyma się na Starym Rynku w Łomży, gdzie będzie można zobaczyć m.in. wojskowe Rosomaki, przymierzyć się do prawdziwych karabinów, czy wkładając hełm oraz kamizelkę kuloodporną poczuć się jak prawdziwy żołnierz...

To jakie wojskowe pojazdy zatrzymają się na Starym Rynku póki co nie wiadomo. Wiadomo, że żołnierze mają się tu pojawić przed godziną 11. Przez kolejne dwie godziny „przeprowadzona zostanie akcja promocyjna wojska mająca na celu budowanie aprobaty społecznej dla obronności kraju oraz kreowanie wizerunku Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej”.

Łomża jest jednym z trzech miast, w których organizowana jest taka akcja promocyjna w ramach przemieszczania się pododdziałów 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej do Ośrodków Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych (OSPWL). Podobne spotkania odbyły się już w Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę