Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Były prezydent i jego zastępca ponownie przed sądem

Prezydent Łomży w latach 2002 - 2010 i jego pierwszy zastępca ponownie zasiedli na ławie oskarżonych w Sądzie Rejonowym w Ostrowi Mazowieckiej. Oskarżeni są o niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień przy wydzierżawieniu, a następnie sprzedaży prywatnemu przedsiębiorcy jednej z miejskich działek. Obaj zostali w 2014 roku uniewinnieni. Od tamtego orzeczenia odwołał się oskarżyciel, a Sąd Okręgowy w Ostrołęce uchylił wyrok i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia w pierwszej instancji.

Po tym uchyleniu, przedawniła się część zarzutów wobec wiceprezydenta dotyczących składania przez niego fałszywych oświadczeń majątkowych. Nadal jednak oskarżony jest m.in. o nakłonienie sędziwej mieszkanki Łomży do sprzedaży działki po zaniżonej cenie.
Na ławę oskarżonych, razem ze swoimi byłymi pracodawcami, wrócili dwaj ówcześni pracownicy ratusza – jeden z zarzutem podrobienia podpisu, drugi – nakłonienia podwładnego do czynu zabronionego.
W pierwszym, uchylonym orzeczeniu, wobec obu mężczyzn sąd umorzył postępowanie.

zobacz: Prezydenci bez winy, urzędnicy bez kary...

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę