Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kolejni zatrzymani w sprawie łomżyńskiej agencji towarzyskiej

Zatrzymano kolejne trzy osoby do sprawy „zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu”, którą rozbito w Łomży na początku października ubiegłego roku. Jak podaje policja w poniedziałek w ich ręce wpadło troje zaskoczonych zatrzymaniami mieszkańców powiatu łomżyńskiego. Dwaj mężczyźni i kobieta w wieku od 28 do 56 lat zostali doprowadzeni do prokuratury i usłyszeli zarzuty „prania brudnych pieniędzy”, polegającego m.in. na obrocie walutami obcymi, handlu ziemią i pojazdami, w łącznej kwocie blisko 850 tysięcy złotych.

Sprawę pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku prowadzą funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Grupa przestępcza, której celem miało być ułatwianie i czerpanie korzyści z prostytucji, miała działać od 2004 roku do października 2015 roku. Wówczas w sobotę (3 października 2015 roku) wieczorem do jednego z domów położonych w Łomży wkroczyli policyjni antyterroryści i zatrzymali dwóch mężczyzn i dwie kobiety w wieku od 28 do 60 lat. Tego samego wieczoru na terenie miasta został dodatkowo zatrzymany 55-letni taksówkarz. Jak podawała policja zebrany materiał wskazywał, że 51 i 60-latek wspólnie z pozostałymi zatrzymanymi osobami tworzyli zorganizowaną grupę przestępczą nakłaniającą do prostytucji i czerpiącą z niej korzyści. Zatrzymanym postawiono zarzuty ułatwiania i czerpania korzyści z cudzego nierządu, założenia, kierowania lub udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oraz także „prania brudnych pieniędzy”.

Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą czerpiącą korzyści z nierządu

źródło: KWP Białystok


Teraz w tej sprawie zatrzymano trzy inne osoby. Policja podaje, że sprawa ma wciąż charakter rozwojowy, a zajmujący się śledztwem, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Wobec zatrzymanych w poniedziałek osób prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów, a w przypadku starszej dwójki także zakazy opuszczania kraju.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę