Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

Prezes MPWiK nominowany do „Managera Roku 2015 WOD-KAN”

Główne zdjęcie
Nominowani do „Managera Roku 2015 WOD-KAN”, (czwarty od prawej) Grzegorz Lewańczuk, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży

- Traktuję prestiżową nominację w konkursie „Manager Roku 2015 WOD-KAN” jako wyróżnienie dla naszego całego przedsiębiorstwa: sam bez załogi nic nie znaczę – mówi Grzegorz Lewańczuk, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. We wtorek, 10. maja, odebrał w Operze Nova w Bydgoszczy nominację do tytułu, przyznawanego po raz pierwszy przez Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie” oraz wydawcę i redakcję miesięcznika „Wodociągi – Kanalizacja” podczas XXIV Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń WOD–KAN 2016.


Jak twierdzi Dorota Jakuta, prezes Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” i komisarz targów, to ważne spotkanie producentów maszyn i urządzeń oraz firm świadczących usługi branży wod-kan.. Obecni są specjaliści, m.in.: projektanci, instalatorzy, eksploatatorzy, inżynierowie i przedstawiciele przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych. - Czyste środowisko i zdrowa woda to efekt naszej wzajemnej współpracy – podkreśla prezes Izby, w skład której wchodzi około 480 polskich firm z branży wodociągowo-kanalizacyjnej. W 24. targach uczestniczyło 375 wystawców, m.in., z Polski, Niemiec i Turcji. Kapituła „Managera Roku 2015 WOD-KAN” pod przewodnictwem Magdaleny Dutki, prezes zarządu wydającej miesięcznik spółki Abrys, wzięła pod uwagę wiele różnorodnych kryteriów, na przykład, doświadczenie zawodowe kandydatów, osiągnięcia kierowanych przez nich przedsiębiorstw, innowacje technologiczne i służące ochronie środowiska, a także rozwój bez strat, czyli harmonijny i przynoszący korzyści społeczne. Prezes łomżyńskiego MPWiK był jednym z 10 nominowanych. - To wyróżnienie dla miasta Łomża, przedsiębiorstwa MPWiK, a dopiero na końcu dla mnie – komentuje prezes Lewańczuk. Wyjaśnia, że w konkursie kapituła doceniła innowacyjną inwestycję, tj. uruchomioną w 2015 r. instalację do spalania osadów ściekowych, których co roku w mieście i okolicy jest od 7 do 10 tysięcy ton. Potężne ilości pozostałości po oczyszczeniu ścieków, z którymi trzeba coś zrobić, gdy nie zostaną zużytkowane rolniczo lub na składowisku k. Miastkowa. Nominacji do tytułu gratulowali łomżyniakowi, m.in., przewodniczący Krajowej Rady Gospodarki Wodnej Maciej Gromiec i prof. dr hab. inż. Marian Kwietniewski, kierownik zakładu zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. 
- Było mi bardzo miło, że zostaliśmy zaproszeni do udziału w targach i wystąpiłem na gali rozdania nominacji do nagrody w konkursie „Manager Roku 2015 WOD-KAN” w Operze Nova Bydgoskiej – podsumowuje prezes MPWiK w Łomży Grzegorz Lewańczuk. - Miałem satysfakcję, że ludzie z zewnątrz widzą naszą ciężką pracę i służbę społeczną. Cieszę się, że w Polsce także doceniają nasze starania o jakość wody, jej czystość, zdrowy skład mineralny oraz optymalne koszty, bez podwyżek.

Mirosław R. Derewońko

Pokrewne (tag): mpwik

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę