Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Modlitwa po łacinie

Łacińska modlitwa i śpiew rozbrzmiewały w niedzielny wieczór w łomżyńskiej katedrze. Zespół Muzyki Dawnej Voci Unite, Chór chłopięcy szkoły podstawowej nr 7 w Łomży i Chór Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży odśpiewały liturgię łacińską Mszy świętej Sanctissimae Trinitatis. W uroczystość Trójcy Przenajświętszej śpiew poprowadzi kantor Robert Pożarski ze Schola Gregoriana Silesiensis.


Niedzielną Mszą Świętą kończy się ponad roczny projekt subsydiowany przez Fundację Kultury “Powrót do tradycji - śpiewamy chorał gregoriański”. Od początku ubiegłego roku młodzi łomżanie mieli okazję zapoznać się nie tylko ze śpiewem gregoriańskim, ale także tym tradycyjnym głównie z regionu kurpiowskiego.
To dzięki realizacji tego programu mieszkańcom Łomży w największe święta kościelne mogła towarzyszyć dawna muzyka. W okresie adwentu w łomżyńskiej katedrze śpiewano Immaculata, w Wielki Piątek Improperia, a w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej Sanctissimae Trinitatis.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę