Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Posterunek Policji powróci do Piątnicy?

Główne zdjęcie
Kierowanie ruchem na skrzyżowaniu w Piątnicy

Mimo oporu społecznego został zlikwidowany 6 lat temu. Teraz po postulatach społecznych ma wrócić. Policja przymierza się do odtworzenia posterunku w Piątnicy. To jedna z 4 miejscowości w województwie z 26, które o to wnosiły w trakcie zarządzonych przez MSWiA konsultacji nad tzw. mapą bezpieczeństwa, która miałaby odzyskać posterunek policji. - Byli przedstawiciele komendy wojewódzkiej, oglądali lokal, zaoferowaliśmy pomoc przy dostosowaniu pomieszczeń pod potrzeby policji i byli zadowoleni – mówi Krzysztof Kozicki, wój Piątnicy. - Na tym etapie jest za wcześnie na wyznaczanie konkretnych terminów, ale rozpoczęliśmy przygotowania do odtworzenia posterunku w Piątnicy – potwierdza Ewelina Szlesińska, oficer prasowy KMP w Łomży.

Posterunek Policji w Piątnicy został zlikwidowany w 2010 roku. Wówczas w całej Polsce, pod hasłem oszczędności pieniędzy i racjonalizacji wykorzystywania sił i środków, zamykano setki takich posterunków. W Piątnicy po zamknięciu posterunku policja zaoszczędziła pięć etatów. Ta zmiana od początku nie podobała się mieszkańcom, ani władzom samorządowym gminy. Pod wpływem ich nalegań w Piątnicy utworzono zamiast posterunku urządzono punkt przyjmowania interesantów, w który czynny jest tylko w określonych godzinach. 
Teraz wszystko wskazuje na to, że sytuacja się odwróci i posterunek policji w Piątnicy zostanie odtworzony. Andrzej Baranowski, rzecznik podlaskiej policji w wypowiedzi dla dziennika „Rzeczpospolita” poinformował, że z 26 postulatów dotyczących utworzenia nowych posterunków zgłaszanych w trakcie konsultacji nad tzw. mapą bezpieczeństwa, władze komendy wojewódzkiej przewidują powrót czterech. 
– Na tym etapie skłaniamy się ku utworzeniu posterunków w miejscowościach Bakałarzewo, Czyżew, Piątnica i Szczuczyn – mówił „Rz” Baranowski zaznaczają, że są tam już przygotowane lokale.
Potwierdza to także Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży.
- Postulat o utworzenie posterunku w Piątnicy zgłaszany był na konsultacjach społecznych. Analizowaliśmy ten temat. Rozpoczęliśmy przygotowania do odtworzenia posterunku w Piątnicy – mówi zastrzegając, że na tym etapie jest za wcześnie na wyznaczanie konkretnych terminów od kiedy posterunek miałby zostać odtworzony.  

Krzysztof Kozicki, wójt Piątnicy posterunek policji w Piątnicy widzi w budynku ośrodka zdrowia. 
- Byli u nas przedstawiciele komendy wojewódzkiej, oglądali lokal, zaoferowaliśmy pomoc przy dostosowaniu pomieszczeń pod potrzeby policji i byli zadowoleni – mówi Kozicki, zaznaczając jednak że on póki co oficjalnej informacji o odtworzeniu posterunku w Piątnicy jeszcze nie otrzymał. - Posterunek tu jest bardzo potrzebny. Gmina jest duża, przebiegają przez nią trzy ruchliwe drogi krajowe nr 61, 63 i 64. Co prawda Łomża i komenda miejska geograficznie jest blisko, ale dotarcie tu, gdy jest większy ruch, albo jakieś utrudnienia na jednym z dwóch mostów, czasami zajmuje kilkadziesiąt minut.  

Wójt Piątnicy oczekuje, że posterunek w Piątnicy z pełną obsadą kadrową policjantów zostanie szybko odtworzony. Dziś takie posterunki na terenie powiatu łomżyńskiego funkcjonują jedynie w Jedwabnem, Nowogrodzie i Śniadowie. Są w nich kierownicy posterunku, a także dzielnicowi, dochodzeniowcy i funkcjonariusze patrolu.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę