sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Szybcy na „61”

136 zbyt szybko jadących kierowców zatrzymali w kwietniu na drodze krajowej nr 61. policjanci z łomżyńskiej drogówki. 37 samochodami kierowali obcokrajowcy. Od lutego policjanci na 61. od Miastkowa po Augustów prowadzą wzmożone kontrole kierowców, które mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na tej drodze. Teraz praktycznie nie można nią przejechać nie natykają się na patrol policji. - Widok radiowozu działa profilaktycznie i dyscyplinuje kierowców – mówi Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży.

W akcję na „61.” zaangażowani są policjanci ruchu drogowego z Łomży, Kolna i Grajewa. Sprawdzają: czy kierowcy nie jadą zbyt szybko, czy są trzeźwi, czy mają zapięte pasy, w jaki sposób przewożone są dzieci oraz czy kierujący nie stwarzają zagrożenia bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Szczególny nacisk mundurowi kładą na kontrole ciężarówek i ich kierowców.

Jak informuje Szlesińska tylko policjanci z łomżyńskiej drogówki minionym miesiącu w ramach tych działań skontrolowali w sumie blisko 300 pojazdów. W 136 przypadkach kontrola policyjna wiązała się ze zbyt szybką jazdą, gdzie 37 z nich dotyczyło osób podróżujących samochodami zarejestrowanymi za granicą. Ponadto mundurowi ujawnili 8 kierowców, którzy podróżując krajową 61 nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0