Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Pierwsza „schetynówka” w tym roku

Główne zdjęcie
Przemówienie wójta Piotra Kłysa

Ma 2 kilometry i 800 metrów długości, 5 metrów szerokości i zbudowano ją w 74 dni. Mowa o pierwszej tegorocznej „schetynówce” w województwie podlaskim. Na otwarcie drogi w gminie Łomża, która zapewnia połączenie mieszkańców wsi Modzele – Skudosze i Modzele – Wypychy z drogą krajową nr 63 Łomża – Zambrów, przyjechał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. - Wiele gmin jest na etapie przetargów, a tu już otwarcie drogi – chwalił wojewoda szybkość działania władz i drogowców w gminie Łomża.

To pierwsza o takim standardzie droga w gminie Łomża. Ma 5 metrów szerokości, 4 zatoki autobusowe z traktami pieszymi, 4 progi zwalniające, zjazdy na wszystkie posesje i utwardzone pobocza o szerokości od 75 cm do 1,5 m. Cała inwestycja kosztowała ok. 1 mln 460 tys. złotych i złożył się na nią samorządy gminy Łomża, powiatu łomżyńskiego oraz budżet państwa, z którego środków pochodzi aż połowa pieniędzy.   
- Bez wsparcia środkami rządowymi nie mogli byśmy zrealizować tej inwestycji w tym terminie i takiej skali – mówił Piotr Kłys, wójt gminy Łomża, dziękując wojewodzie Paszkowskiemu za pieniądze i obecność na otwarciu drogi. 
- Cieszę się, że ta inwestycja tak szybko powstała. W zasadzie jesteśmy na etapie załatwiania spraw formalnych, a tu już otwarcie drogi – gratulował wojewoda Bohdan Paszkowski zwracając uwagę, że wiele gmin jest jeszcze na etapie przetargów.
Wojewoda cieszył się z szybkości realizacji drogi, ale i z oszczędności gmin w realizacji programu popularnych „schetynówek”. Mówił, że na oszczędnościach zyskają kolejne samorządy.
- Mam nadzieję, że również projekty łomżyńskich samorządów – dodawał Paszkowski. 
Na liście rezerwowej są jeszcze wnioski gminy: Grajewo (1 miejsce), Mały Płock (3), Szczuczyn (5) i miasta Łomża (8 miejsce na liście rezerwowej).
W gminie Łomża w tym roku realizowane są dwie drogi w ramach rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Poza otwieraną dziś drogą do wsi Modzele – Skudosze i Modzele – Wypychy to także ul. Dwornej w Starych Kupiskach (o długości ok. 900 m – dop. red.), gdzie prace również się już zakończyły. 
- Mamy przygotowanych wiele projektów drogowych na terenie całej gminy - mówił wójt Kłys, obiecując wojewodzie, że jeśli one także otrzymają finansowe wsparcie będą bardzo szybko budowane. - Staramy się o pozyskanie dofinansowania, bo z środków własnych nie damy rady wszystkiego zrealizować – dodawał.
W uroczystości otwarcia nowej drogi uczestniczyło kilkadziesiąt osób w tym także mieszkańcy obu wsi. 
- Takie dni jak dziś dają nadzieję na dalsze dobre zmiany – dziękowała w ich imieniu Elżbieta Modzelewska, radna gminy i sołtys wsi Modzele Skudosze.

Foto: Przemówienie wójta Piotra Kłysa
Foto: Mieszkańcy obecni podczas oficjalnego otwarcia
Foto: Przemówienie wójta Piotra Kłysa
Foto: Wójt Piotr Kłys
Foto: Przemówienie wojewody Bohdana Paszkowskiego
Foto: Dzieci z nożyczkami
Foto: Przemówienie wojewody Bohdana Paszkowskiego
Foto: Przecięcie wstęgi
Foto: Poświęcenie drogi
Foto: Elżbieta Modzelewska
Foto: Mieszkańcy spacerują po świeżo otwartej oficjalnie drodze
Foto: Wojewoda Bohdan Paszkowski
Foto: Chłopiec

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę