Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nagrody w kopertach i „wielka niespodzianka” w Piątnicy

Główne zdjęcie
Mariusz Niziński

- Jeżeli zdrowie pozwoli, wystartuję – zapowiada Tomasz Głasek (lat 55), dyrektor handlowy OSM Piątnica, która jest współorganizatorem i głównym sponsorem I Biegu „z butelką mleka”, w jakim 26. czerwca może wziąć udział każdy chętny i zdolny pokonać dystans 5 km, 10 km lub nawet 21 km 97 m, czyli półmaratonu. - Będziemy biegać z uśmiechem, mamy dobrą pulę nagród 20 000 zł, natomiast w butelkach zamiast mleka – przewidujemy temperaturę 31 stopni Celsjusza - będą losy szczęścia dla wszystkich uczestników – zapowiada dyrektor biegu Mariusz Niziński. - 50 wygrywa, oprócz nagród biegowych. Do startu w samo południe trzymam w tajemnicy wielką niespodziankę.

Hanna Nizińska, Krzysztof Kozicki (wójt Gminy Piątnica), Tomasz Głasek (dyr. handlowy OSM Piątnica) i Mariusz Niziński
Hanna Nizińska, Krzysztof Kozicki (wójt Gminy Piątnica), Tomasz Głasek (dyr. handlowy OSM Piątnica) i Mariusz Niziński

Przez 20 lat organizowania ponad 50 imprez biegowych Mariusz Niziński nabrał doświadczenia i stał się znany nie tylko w Łomży i Podlaskiem, ale w całej Polsce. Na konferencji prasowej w hali sportowej w Piątnicy przedstawiał inicjatywę z Hanną Nizińską, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Sportu dla Wszystkich „Biegamy dla zdrowia”, z wójtem gminy Piątnica Krzysztofem Kozickim oraz Tomaszem Głaskiem z OSM Piątnica. - Oczywiście, Urząd Gminy chętnie włączył się w tę akcję – oświadczył wójt Kozicki, z uznaniem wypowiadając się o aktywnym uczestnictwie OSM Piątnica w życiu kulturalnym, sportowym i gospodarczym. Dyrektor Głasek dodał, że OSM Piątnica jest jednym z największych w Polsce zakładów mleczarskich oraz jednym z czołowych w Europie pod względem technologii i dynamiki sprzedaży. Przyczyny sukcesu upatrywał w tym, że wszystkie produkty OSM Piątnica są – jak to ujął skrótem – świeże, naturalne, zdrowe. I Bieg „z butelką mleka” dyrektor uznał za szczególnie dedykowany uprawiającym sport: mleko ma wysoką zawartość białka, zatem misja i strategia OSM są całkowicie zbieżne z ideą inicjatorów i dlatego można teraz zapowiedzieć, że celem jest największa w naszym regionie masowa impreza sportowa.

„Biegam z Piątnicą. To naturalne”
OSM w Piątnicy zatrudnia około 430 pracowników i ok. 200 w Ostrołęce, do których trzeba dodać ponad 2 000 rodzin dostawców mleka. Wielu uprawia czynnie sport, korzystając ze sponsorowania przez pracodawcę pływania w basenie czy treningów w siłowni. Dyrektor biegu Mariusz Niziński, choć z młodzieńczą energią hasa po ulicach, łąkach i lasach, i to nawet w nocy, do rywalizacji nie przystąpi, zajęty obowiązkami organizatora. - Na dystansie 5 km może wystartować każdy, zarówno najstarszy, jak i najmłodszy, będzie mógł poruszać się szybko, wolno lub zatrzymać dla odpoczynku – opowiadał w wesołym tonie dyrektor biegacz. - Do 10 km warto trochę potrenować, na przykład, zaczynając od kilometra biegu, przechodzenia w żwawy marsz, i powtórzenia marszobiegu za dwa dni, a potem wydłużania dystansu. Do półmaratonu wymagane jest ukończenie 18. roku życia. Do startu uczestnicy będą gotowi w samo południe, kiedy ruszą do biegów we wszystkich kategoriach.

Przed siedzibą OSM Piątnica przy Polnej poczują wiatr we włosach, optymizm, energię, euforię i radość, czyli to, co zawodniczka promująca wydarzenie sportowo-rekreacyjni-towarzyskie. Trasa będzie wiodła ich malowniczo w stronę wsi: Czarnocin, Nagórki, Chludnie i z powrotem. Co dwa i pół kilometra ustawione zostaną punkty nawadniania i medyczne z ratownikami. Około godziny 17. organizatorzy przystąpią do wylosowania nagród rzeczowych i nagród w kopertach oraz „wielkiej  niespodzianki”. Oprócz butelek z losem, polscy zwycięzcy mogą wybiegać 500 zł, a zagraniczni – 300 zł; nagradzani są najlepsi w 9 kategoriach wiekowych, co pięć lat. Hasło imprezy zachęcającej do ruchu „Biegam z Piątnicą. To naturalne” wzmocni koncert muzyczny zespołu Masters z Pawłem Jasionowskim. Zapowiada się duża impreza do nocy na początek lata w krainie mlekiem płynącej. Zgłoszenia do I Biegu w Polsce z butelką mleka na: elektronicznezapisy.pl/event/367.html

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę