Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu...

Do soboty 14 maja na terenie województwa podlaskiego będą zrzucane z samolotów szczepionki dla lisów przeciwko wściekliźnie. Przynęty są w kształcie stożkowatych krążków koloru brunatnego z zatopioną wewnątrz szczepionką. Jest ona nieszkodliwa dla zwierząt domowych i innych zwierząt wolno żyjących, ale zalecane jest przez okres kolejnych trzech tygodni ograniczyć przemieszczania zwierząt domowych, czyli trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu.

Szczepionki są zrzucane na lasy, łąki i wszystkie miejsca bytowania lisów wolno żyjących, z wyłączeniem zbiorników wodnych i obszarów zamieszkałych przez ludzi. Przynęty w kształc4e krążków średnicy 4 cm i grubości ok. 1,5 cm średni zawierają wewnątrz zatopiony plastikowy pojemnik z płynną szczepionką. Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii prosi, aby nie dotykać i nie niszczyć przynęt, bo te które były dotykane przez ludzi są omijane przez lisy.

Z ostrożności, w przypadku dostania się szczepionki znajdującej się wewnątrz przynęty na błony śluzowe względnie na uszkodzony naskórek człowieka - należy miejsca te dokładnie przemyć dużą ilością wody z mydłem, i zasięgnąć porady lekarza.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę