poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu...

Do soboty 14 maja na terenie województwa podlaskiego będą zrzucane z samolotów szczepionki dla lisów przeciwko wściekliźnie. Przynęty są w kształcie stożkowatych krążków koloru brunatnego z zatopioną wewnątrz szczepionką. Jest ona nieszkodliwa dla zwierząt domowych i innych zwierząt wolno żyjących, ale zalecane jest przez okres kolejnych trzech tygodni ograniczyć przemieszczania zwierząt domowych, czyli trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu.

Szczepionki są zrzucane na lasy, łąki i wszystkie miejsca bytowania lisów wolno żyjących, z wyłączeniem zbiorników wodnych i obszarów zamieszkałych przez ludzi. Przynęty w kształc4e krążków średnicy 4 cm i grubości ok. 1,5 cm średni zawierają wewnątrz zatopiony plastikowy pojemnik z płynną szczepionką. Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii prosi, aby nie dotykać i nie niszczyć przynęt, bo te które były dotykane przez ludzi są omijane przez lisy.

Z ostrożności, w przypadku dostania się szczepionki znajdującej się wewnątrz przynęty na błony śluzowe względnie na uszkodzony naskórek człowieka - należy miejsca te dokładnie przemyć dużą ilością wody z mydłem, i zasięgnąć porady lekarza.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0