Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Dobre Rockowania dla The BL Blues Band i Firewalk

Zespoły The BL Blues Band i Firewalk zakwalifikowały się do łomżyńskiego półfinału Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych „Rockowania 2016”. – Nie było łatwo i mieliśmy dylemat kogo wybrać – mówił Cezary Mielko, jeden z jurorów i dyrektor organizującego przegląd białostockiego WOAK. – Mogliśmy zakwalifikować jeden zespół, ale z racji tego, że to Łomża, postanowiliśmy zakwalifikować dwa! Jeden z półfinałowych koncertów odbędzie się we wrześniu w Łomży, a jego zwycięzcy powalczą w białostockim finale o liczne nagrody, w tym główną w wysokości pięciu tysięcy złotych. Eliminacje powiatowe przeglądu mają odbyć się w 14 miejscowościach województwa podlaskiego.

W Łomży do konkursu zgłosiły się trzy zespoły: bluesowy The BL Blues Band, rockowy Firewalk i metalowy Bohort. Jako pierwszy w niedzielny wieczór w klubie PopArt Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych przed jury w składzie: Cezary Mielko i Artur Szydłowski (obaj WOAK Białystok) oraz Bernard Karwowski (MDK-DŚT) wystąpił The BL Blues Band. Grupa wykonała nie tylko swe znane i dobrze już ograne utwory, ale też aż pięć premierowych kompozycji z przygotowywanej do nagrania drugiej płyty, w tym niektóre grane po raz pierwszy na żywo.
– Cały czas powstają nowe kawałki, chociaż nie za bardzo jest czas żeby je przećwiczyć, a do tego wszystkiego chcemy jeszcze nagrać płytę! – mówi gitarzysta Jan Górski. 
Blues, blues rock, funky z elementami jazzu oraz dynamiczny hard rock oraz umiejętności i zgranie muzyków oczarowały jury do tego stopnia, że The BL Blues Band okazał się bezapelacyjnym zwycięzcą eliminacji, stając przed szansą na kolejny sukces w festiwalowych szrankach.
– Jesteśmy zadowoleni i zaskoczeni – ocenia wokalista i gitarzysta Mariusz Brzostowski. – Wiadomo, że w takich konkursach bywa różnie, tym bardziej cieszymy się, że ktoś nas docenił!
Regulamin przeglądu stanowi, że „jury dopuszcza możliwość zakwalifikowania większej liczby zespołów” i tak też stało się w Łomży, a kolejnym laureatem półfinału okazał się występujący jako drugi zespół Firewalk, grający przebojowego rocka inspirowanego grunge. 
– Naszym gościom najbardziej przypadł do gustu ten najbardziej kompletny zespół The BL Blues Band – wyjaśnia Bernard Karwowski. – I chociaż według regulaminu z Łomży powinna dalej przejść jedna kapela, to z racji tego, że byliśmy gospodarzami tych eliminacji zakwalifikował się też zespół Firewalk, ponieważ wykonuje gatunek rocka mniej reprezentowany w tym przeglądzie.
– Mamy dużą satysfakcję! – ocenia wokalista Firewalk Dariusz Pupek. – Pokazaliśmy, że jednak potrafimy, teraz będzie duża mobilizacja, bo będzie nad czym pracować, żeby wszystko było idealnie dopracowane, żeby w półfinałach wystartować z pełną mocą. Czułem, że jest już chyba prawie dobrze, kiedy okazało się, że mamy zagrać jeszcze dwa utwory. Pomyślałem: jest pozytywnie i to się potwierdziło!
Tym razem szczęście nie dopisało grającej na końcu grupie Bohort, grającej nowoczesny heavy metal z mocarnymi, często wykorzystującymi growling, partiami wokalnymi. 
– Każdy zespół reprezentuje wysoki poziom, każdy gra w swoim klimacie – ocenia Cezary Mielko. – Było trudno wybrać, bo każdy zespół grał w nieco innej stylistyce, chociaż wszystko było w obszarze muzyki rockowej, od bluesa aż do death metalu.
Koncerty półfinałowe przeglądu odbędą się we wrześniu w Suwałkach i w Łomży. Z każdego z nich do udziału w finale w Białymstoku 22 października zostaną zakwalifikowane co najmniej trzy grupy. Będą one walczyć o główne nagrody konkursu: 5000 zł za I miejsce, 2500 zł za II oraz 1000 zł za III, będzie też nagroda specjalna – koncert w studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok oraz nagrody rzeczowe. 

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka-Chamryk

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę