Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Bratnia pomoc na maturze

Główne zdjęcie
fot. ilustracja

Młodszy brat na prośbę starszego chciał podejść do egzaminu maturalnego z matematyki. Jednak oszustwo wyszło na jaw, gdyż, nauczyciele będący w komisji egzaminacyjnej zorientowali się, że nie jest ich uczniem. Do nietypowego zdarzenia doszło w jednej z białostockich szkół. Nauczyciele wezwali policję, a ta zatrzymała obu braci. Obaj też usłyszeli zarzuty. 20-latek dwa: posłużenia się cudzym dokumentem oraz fałszowania dokumentu, a jego starszy brat pomocnictwa w dokonaniu czynu zabronionego.

Młodszy z braci przyszedł za starszego brata na egzamin maturalny, okazał jego dowód osobisty i podpisał się za niego na liście obecności. Jednak, gdy był już gotowy do pisania matury nauczyciele z komisji egzaminacyjnej rozpoznali, że nie jest on tą osobą, za którą się podaje, o czym natychmiast poinformowali dyrekcję szkoły, a ta wezwała policję. Gdy mundurowi ustalali szczegóły zdarzenia do szkoły przyszedł „właściwy” brat i jakby nigdy nic chciał podejść do egzaminu. Jednak już po krótkiej rozmowie z policjantami przyznał się, że wcześniej był tu jego młodszy brat. Tłumaczył, że nie miał czasu opanować wiedzy potrzebnej do zdania matury, dlatego też poprosił o pójście na egzamin swojego młodszego brata. Powiedział również funkcjonariuszom, że brat czeka na niego w zaparkowanym samochodzie. Tam też został zatrzymany przez mundurowych. Obaj młodzi ludzie trafili na komisariat, gdzie usłyszeli zarzuty. Obaj mają z nieudanej matury mają tłumaczyć się przed sądem.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę